ISTRA – SLAVEN Puležani sve riješili u prvom dijelu, Radeljić dao priliku juniorima i kadetima

Slaven sljedeće kolo igra kod kuće protiv Gorice. Utakmica počinje u subotu u 17 sati.

0
Arhivska // Foto: Ivan Balija

Istra i Slaven otvorili su u Puli 32. kolo Supersport HNL-a. Osmoplasirana i devetoplasirana momčad lige borile su se za vrijedne bodove ne bi li pokušali do kraja prvenstva stići sedmoplasiranu Goricu koja ima pet bodova više od Farmaceuta i četiri više od Istre. Nije ni Varaždin na šestom mjestu daleko, samo bod više od Gorice.

Radeljić je nešto malo mijenjao u odnosu na utakmicu s Hajdukom. Sušak standardan na golu, desni bek junior Krušelj, a stoperi Boras i Pllana (Božić ima tri žuta op.a.), dok je na lijevom ponovno Štefulj. U sredini Lepinjica i Liber, ispred njih Mioč i junior Bošnjak te nešto iskusniji Štrkalj. U vrhu napada Murić. Radeljić nije mogao računati ni na kartoniranog Šutu, dok Agbekpornu nije još uvijek ozdravio.

ivan radeljić
Radeljić je s razlogom izgubio živce nakon penala na početku utakmice // Foto: NK Slaven Belupo

Istra je vrlo blizu bila vodstvu, već u 3. minuti nakon što je Majstorović iz voleja zatresao gornju vratnicu. No, minutu kasnije Pejin sudi penal. Libera je na rubu kaznenog prostora igrač Istre iz neposredne blizine pogodio loptom u ruku. Trener Radeljić na klupi Slavena izgubio je živce, s razlogom. Liber je bio u kaznenom prostoru, no nikako nije mogao maknuti ruku koja je bila spuštena uz tijelo i nikakve namjere nije bilo. Nema VAR-a (?), Filet je izveo penal i pogodio za 1:0. Novi hladan tuš uslijedio je u 15. minuti. Ekong je povukao loptu i s 20 metara raspalio, pogodio gredu, lopta se odbila u gol za 2:0.

Slaven nije pokazao ništa, a već u 35. minuti 3:0. Ekong je ubacio Lawala u priliku, odhrvao se Štefulju pucao i pogodio vratnicu, a lopta se odbila od Sušaka u gol. Tako je i završio prvi dio, možda i najlošijih 45 minuta Slavena ove sezone.

U nastavku Radeljić je ostavio Štefulja na klupi, a uveo Boseca. Ušao je i junior Mrdaković umjesto indisponiranog Mioča. Nije dobro Slaven krenuo u nastavku. Istra je pokušavala kontrolirati utakmicu, dok gosti nisu znali što bi s loptom. U 64. minuti ušao je i mladi Jagušić umjesto Murića. Slaven i dalje bez poštene prilike. Iz igre izlazi i Štrkalj, a minute dobiva Slavenov kadet Marić. Kako je odmicalo vrijeme bilo je jasno da je Slaven odustao od lova na rezultat. Na kraju ostalo je 3:0 iz prvog poluvremena.

Dodajmo i kako Slaven sljedeće kolo igra kod kuće upravo protiv Gorice. Utakmica počinje u subotu u 17 sati.