Istrijani nastavili crni niz Farmaceuta, ni s igračem više Slaven nije imao prava rješenja

U sastavu nije bilo Hoxhe koji je morao pauzirati zbog tri žuta kartona, a to je ostavilo traga na napadačku igru Slavena koji ni s igračem više u cijelom drugom poluvremenu nije našao "rupu" u dobro postavljenoj obrani Istre

0
Slaven - Istra

Slaven Belupo u novom kolu Supersport HNL-a na gostovanju u Puli upisao je poraz 2:0 od Istre. To je za Farmaceute treći uzastopni poraz i četvrti susret bez pobjede pa je očito da su ušli u novu rezultatsku krizu. U sastavu nije bilo Hoxhe koji je morao pauzirati zbog tri žuta kartona, a to je ostavilo traga na napadačku igru Slavena koji ni s igračem više u cijelom drugom poluvremenu nije našao “rupu” u dobro postavljenoj obrani Istre.

Puležani su iz prve prilike u osmoj minuti poveli. Pokušaj udaraca Fileta pretvorio se u idealnu asistenciju za Mlinara koji se ušuljao iza leđa obrane Slavena i s lakoćom zatresao mrežu Suška za 1:0. Opasno je Istra zaprijetila u 19. minuti. Mlinar je izveo udarac iz kuta, a srećom pokušaj Majstorovića išao je po sredini gola pa Sušak nije imao težak zadatak.

Tek u 33. minuti Farmaceuti su prvi put opasno zaprijetili i to preko Mioča čiji je udarac s 18 metara Majkić bravuroznom reakcijom ukrotio. Samo četiri minuta nakon toga Međimorec se našao u izglednoj prilici, ali je loše zahvatio loptu glavom pa je njegov pokušaj s pet metara završio daleko iznad grede.

Od 44. minute Istra je ostala s igračem manje, a opravdani crveni karton, i to nakon intervencija VAR sobe, dobio je Majstorović za pogibeljni start na Šakoti. Prvu veliku priliku s igračem više Slaven je imao u 53. minuti. Mioč je zavrnuo loptu u kazneni prostor, a Cascini je glavom sa šest metara bio neprecizan. I u 56. minuti Cascini se našao u prilici, ali rezultat se nije promijenio.

Pritisak Farmaceuta nije urodio plodom ni u 62. minuti kad je Liber neometan sa sedam metara dobrano promašio okvir gola. Od toga trenutka bacio je Ferenčina sve karte u napadu, ali je obrana Istre djelovala besprijekorno.

U 90. minuti sijevnula je kontra Puležana, a majstor Erceg pokazao je svoju kvalitetu i zabio za 2:0 i potvrdu da sva tri boda ostaju na Aldo Dorsini.

ISTRA – SLAVEN BELUPO 2:0 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Mlinar (8), 2:0 Erceg (90).

ISTRA (4-3-3): Majkić – Maurić, Majstorović, Marešić, Mlinar – Blagojević, Douglas (od 30. Valinčić), Lisica (od 64. Ćalušić) – Kadušić, Filet (od 64. Erceg), Vuk (od 46. Iovu). TRENER: Catala.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Štefulj, Božić, Boras, Agbekpornu (od 46. Cascini) – Međimorec, Lepinjica – Šakota (od 63. Ortiz), Mioč, Liber (od 73. Caimacov) – Štrkalj (od 63. Kamberi). TRENER: Ferenčina.