Josipa Mikulec na državnom prvenstvu dvaput rušila osobni rekord, Benyamin Vuk treći na trailu dugom 82 kilometra

Odlični rezultati koprivničkih atletičara

0

Iz Atletskog kluba Koprivnica pohvalili su nam se novim uspjesima svojih atletičara. Krenut ćemo od Josipe Mikulec, koja je proteklog vikenda bila na Prvenstvu Hrvatske za mlađe seniorke i seniore, održanom u Zagrebu na stadionu Mladost.

Nažalost, do medalje nije došla, jer je završila na petom mjestu, no tijekom natjecanja dvaput je rušila osobni rekord, a natjecanje je završila s hicem od 33,75 metara. Ne sumnjamo da je bila zadovoljna, unatoč tome što je ostala bez postolja.

Tjedan dana ranije u Sošicama u općini Žumberak održano je pojedinačno i ekipno  Prvenstvo Hrvatske u trailu, na kojem je trčao Benyamin Vuk. Vrlo zahtjevnu stazu, dugu čak 82 kilometra, koja vodi dijelovima Parka prirode Žumberak, Samoborskim gorjem, vrhovima Sveta Gera, Zečak, Japetić, Plešivica, sa završetkom u centru Jastrebarskog, završio je na odličnom trećem mjestu. Stazu je prošao za 10 sati i 37 minuta, a u svojoj M30 kategoriji osvojio je drugo mjesto.