Juniorke u četvrtfinalnoj grupi Svjetskog prvenstva u Koreji

0
zderic m

Pobjedom nad Kinom 30:13 (13:6) Hrvatske juniorke plasirale su se u četvrfinalnu grupu Svjetskog prvenstva u Koreji. U srijedu igraju zadnju utakmicu u B grupi s DR Kongom.

Uz Hrvatsku u četvrtfinalnu A grupu odlazi i domaćin, Koreja zasad s 2 boda, zatim Nizozemska s jednim bodom, ali Nizozemska i Koreja još igraju međusobnu utakmicu, pa će jedna ili druga ekipa u slučaju pobjede prenositi dva boda, a u slučaju neriješenog ishoda po jedan bod više. Hrvatska prenosi jedan bod.

Argentina je porazom s Korejom otpala iz kombinacija, kao i Kina i Kongo.

Rezultati 4. kola B grupe: Argentina – Koreja 32:36, Nizozemska – Kongo 39:26, Hrvatska – Kina 26:13 (13-6).

Poredak nakon 4. kola: 1. Koreja 8 bodova, 2. Nizozemska 7, 3. Hrvatska 5, 4. Argentina 2, 5. Kina 2, 6. Kongo 0.

Parovi 5. kola: Kongo – Hrvatska, Argentina – Kina, Koreja – Nizozemska.

Koreja, Nizozemska i Hrvatska ući će u A grupu četvrtfinala, gdje će biti i Norveška, dok će se za ostala dva mjesta u 5. kolu prednatjecanja boriti Francuska i Njemačka te Srbija. Norveška i Francuska igraju međusobno.

Kapetan sastava Marta Žderić između 47 golmanica zasad je druga golmanica turnira po uspješnosti sa 47 obrana od 128 udaraca, ili 36,7 posto. Obranila je pet od 18 sedmeraca. Anita Poljak više ne igra, ozlijeđena je.

SP JUNIORKI, UTAKMICA 4. KOLA B GRUPE

HRVATSKA – KINA 30:13 (13:6)

GWANJU – Yeomiju Center. Sutkinje: Karina Christiansen i Marlene Lythje (obje Danska). Delegat IHF-a: Manfred Prause (Njemačka).

HRVATSKA: Karaula, Žderić; Tomac 4, Šimičić 4, Rajić 1, Vidović 2, Grmoja 1, Pongrac 3, Jajčević 1, Gugić, Janković 5, Milić 4, Ježić 2, Oštarijaš 3, Franković. IZBORNIK: Mato Matijević.

KINA: Xu, Lu, Wang; Chen 1, Y. Wu, Hao, X. Zhao, N. Wu 3. H. Li, Ya. Li 2, Z. Zhao, Tao 1, Yu. Li, Wei 5, Sun 1, Sha. IZBORNIK: Lirong Li.

SEDMERCI: Hrvatska 2(0), Kina 3(1).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta (Franković 2+2, Šimičić, Milić po 2), Kina 6 minuta (Chen, H. Li, Yu. Li po 2).