Karatist Podravke Mateo Kovač drugi na Kupu Istre

0
karate

Karatisti KK Podravka nastupili su na međunarodnom natjecanju Kup Istre 2009, održanom u novoj porečkoj areni. U konkurenciji više od 500 natjecatelja, iz osam europskih zemalja, predstavili su se koprivnički kadeti u kategoriji do 63 kilograma Lovro Tanacković i Mateo Kovač.

Kovač je osvojio odlično drugo mjesto te se okitio srebrnim odličjem, dok je Tanacković ovoga puta imao manje sportske sreće i ostao bez plasmana.

A vikend prije Istre, članovi karate kluba Podravka sudjelovali su na memorijalnom turniru, Kupu poginulih branitelja, održanom u Ivancu. Koprivnički klub tamo je predstavljalo jedanaest natjecatelja te su ostvarili odlične rezultate.

Osvojili su čak sedam medalja, a najuspješniji je bio mlađi kadet Denis Vedriš koji se okitio zlatnim odličjem. Dominik Cvitić u kategoriji učenika bio je drugi, dok su mlađi kadeti Marko Borojević i Ivan Štefanec te kadeti Lovro Tanacković i Mateo Kovač bili treći. Brončano odličje osvojio je i učenik Dorijan Prosenjak.

Osim spomenutih, za KK Podravka nastupili su i Petar Šimčić, Tijana Svržnjak, Jelena Crnjac te Dean Šimek.