Koprivnica izborila finale Kupa regije uvjerljivom pobjedom nad Slatinom

0
koprivnica

Rukometaši Koprivnice pružili su vrlo dobru igru i nadvisili člana 1.B lige Slatinu u polufinalnoj utakmici Kupa regije sjever-1 sa 35:25. Ovom pobjedom Koprivnica se plasirala u finale Kupa regije, gdje će odmjeriti snage s prvoligašem Bjelovarom, a termin će biti određen naknadno.

Gostima ne ide dobro u 1.B ligi, a novi šok doživjeli su kod momčadi s dna ljestvice sjeverne skupine Druge lige. Međutim, koprivnički su rukometaši trenutno u jako dobroj formi i sigurno bi svi u klubu željeli da je sezona tek sad počela. Sve se preokrenulo povratkom iz Preloga pivota i vođe obrane Miše Zrakića, a za njim su se treninzima i utakmicama vratili i ostali iskusniji igrači, i mladi trener Goran Gerjević dobio je  pravu ekipu koja igra sa srcem.

Protiv Slatine je izostao ozlijeđeni Đelekovčan, no petorica su igrača odigrala na visokoj razini, što je bilo dovoljno za visoku pobjedu. U prvih deset minuta igralo se izjednačeno, potom gosti odlaze na 2 gola razlike, no u 17. minuti Baniček pogađa za 12:12. Nakon toga Koprivnica kreće u veliku seriju i na odmor odlazi sa 21:16. U 37. minuti mladi bjelovarski suci isključili su prvo dvojicu, zatim i trećeg domaćeg igrača i Slatina se vraća na 3 gola razlike, ali to je bilo sve od gostiju. Opet su Koprivničanci ušli u seriju i deset minuta prije kraja više nije bilo neizvjesnosti, pa su oba trenera dala priliku i mlađim igračima.