Koprivničanci i Ludbrežani u posljednjim minutama ostali bez bodova

0
Nogometaši Koprivnice na treningu // Foto: Zvonimir Markač

Na gostovanju u Đakovu Koprivnica je bez punog plijena ostala u posljednjih deset minuta, a bez boda u sudačkoj nadoknadi, dok je Podravina poklenula u 90.

20. kolo Treće HNL Istok nesretno je završilo za momčadi Koprivnice i ludbreške Podravine. Nakon prvog prošlotjednog proljetnog boda, Ludbrežanima je u 90. minuti izmaknuo i novi, dok su Koprivničanci u šestoj minuti sudačke nadoknade ispustili miroljubivih 1:1, a još desetak minuta prije i vodstvo od 1:0.

Podravina je u subotu ugostila Mladost iz Ždralova i nakon samo pola sata igre bila u zaostatku od 2:0. Do kraja prvoga dijela uspijevaju smanjiti preko Juniora, a u 75. minuti Valjak postavlja 2:2. Imao je Valjak priliku dovesti domaće i u vodstvo no bio je neuspješan s bijele točke. Propuštenu priliku Ludbrežana u samoj završnici utakmice, pogotkom iz slobodnog udarca, kaznio je Maras i s konačnih 3:2 donio sva tri boda gostima.

Sreća nije bila ni na strani Koprivničanaca koji su gostovali u Đakovu kod domaće Croatije. Već u drugoj minuti susreta goste je pogotkom iz jedanaesterca u vodstvo doveo Tucaković, a isti rezultat na semaforu je stajao sve do 84. minute kada Croatia dolazi do izjednačenja. Kada su već svi očekivali podjelu bodova uslijedio je hladan tuš za Koprivnicu. U 96. minuti ukazao se domaći Nikolić i pogodio za slavlje Đakovčana.

Bio je to drugi poraz u nastavku prvenstva za Koprivničance, dok su Ludbrežani bez bodova ostali i četvrti puta u pet utakmica. Situacija na ljestvici i dalje je daleko od sigurne. Koprivničanci drže 14. poziciju s 19 bodova, a s tri boda manje Podravina je 15.