Na krilima Korine Karlovčan i Tene Petike Podravka Vegeta pregazila i Sesvete Agroproteinku

Utakmica je bila izjednačena do 15. minute kada Podravka golom danas sjajne Ane Debelić prelazi u prvo vodstvo od dva gola. Sjajne su bile i vratarke obje momčadi .

0
Korina Karlovčan // Foto: Ivan Brkić

Danas je Podravka Vegeta u gimnazijskog dvorani ugostila momčad imena Sesvete Agroproteinka. Ekipa iz zagrebačkog predgrađa uoči ovog susreta bila je šesta na ljestvici s 12 bodova, dok je Podravka Vegeta bila druga s jednakim brojem bodova kao i vodeća Lokomotiva, 18. Bio je ovo zaostali susret 10. kola Prve HRL za žene.

Utakmica je bila izjednačena do 15. minute kada Podravka golom danas sjajne Ane Debelić prelazi u prvo vodstvo od dva gola. Sjajne su bile i vratarke obje momčadi koje su u prvih 15. minuta imale 50 posto obrana svaka, Podravkina Kapitanović 5/10 i golmanica Sesveta Lucija Bešen 6/12. Ipak, pokvarila je Podravka statistiku Bešen, do poluvremena imale su Podravkašice sedam golova prednosti, rezultat je bio 13-6.

Drugo poluvrijeme krenulo je u samo jednom smjeru, onom Podravka Vegete. U 44. minuti imale su Podravkašice vodstvo od velikih 10 golova prednosti (21-11). Tada je popustila koncentracija i gošće su smanjile prednost na 6 pogodaka. Utakmica je završila rezultatom 30-20 za Podravka Vegetu.

Najefikasnija igračica susreta bila je gostujuća Ana Anđelić koja je zabila deset pogodaka. Svakako treba izdvojiti mladu Podravkinu Korinu Karlovčan koja je zabila šest pogodaka iz šest pokušaja, a stopostotan učinak imala je i Ana Debelić. Tena Petika zabila je isto šest pogodaka. Kapitanović je na golu skupila sedam obrana, Ečimović pet. Gostujuća Bešen imala je trinaest obrana. Sjajnu utakmicu zasjenila je ozljeda Ane Toth koja je nakon jedne akcije napustila teren u suzama.