Križevački KTC do prvog slavlja nakon mjesec dana

0
RK KTC // Foto: Facebook

Posljednji puta Križevčani su dva boda uzeli sredinom prošloga mjeseca, svladavši Rudar. Nakon dva poraza te remija protiv posljednjeplasirane Crikvenice, uslijedilo je i dugo iščekivano slavlje.

Rukometaši križevačkog KTC-a na domaćem su terenu u subotu stigli do 11. ovosezonske prvenstvene pobjede. Križevčani su rezultatom 30:26 bili bolji od gostujuće riječke Kozale.

Bila je to prva pobjeda KTC-a nakon prošlotjednog remija protiv Crikvenice, te prethodnih poraza od Dugog Sela i Metalca.

Prednost je nakon prvog poluvremena iznosila sedam razlike u korist domaćina, no u nastavku su gosti malo pritisnuli, ali nedovoljno da bi ugrozili zasluženo vodstvo Križevčana.

KTC s 24 osvojena boda i dalje drži sedmu ligašku poziciju, a u sljedećem kolu, 23. travnja, ugostit će momčad Hrvatskoga Dragovoljca.