Polufinale Kupa // Dinamo ostvario prednost od dva gola

0
Dominik Glavina i Arijan Ademi // Foto Koprivnica.net

Slaven Belupo – Dinamo 0:2 (0:0) u prvoj utakmici polufinala kupa. Zasluženo, iako je Slaven Belupo u 1. poluvremenu pokazao da zna i može, da zna i biti brži i da zna iskorititi greške suparnika. Za uzvrat Dinamo ima veliki kapital. Od početka Slaven Belupo postavio se ne kao grogirani suparnik od nedjelje, niti, možda, mamuran, već sasvim kondicijski spreman za nadigravanje.

Vrlo agresivni početak donio je i nekoliko uzbuđenja u šesnaestercu Dinama i oko njega. Zahvaljujući Pintu, koji je u dva navrata izgubio dvoboje i lopte u 3. i 5. minuti, pa je najprije u prigodu došao Glavica, ali je pucao ravno u Ježinu, a onda je Pranjić s desna pucao pokraj gola.

U 9. minuti Čanađija je probio lijevu stranu, pucao iskosa s ruba šesnaesterca, ali dva-tri metra pokraj stative na suprotnoj strani.

U 10. minuti sudac Burilo nije reagirao na mogući prekršaj nad Delićem na rubu i sredini linije šesnaesterca, minutu iza na zemlji je ostao Fernandes na drugoj strani nakon dvoboja s Edsonom, ali sam je bio kriv, nije bilo prekršaja.

U dva navrata u 14. i 16. minuti Glavina nije dobro prihvatio upotrebljive lopte u šesnaestercu.

Najveće uzbuđenje u prvih 25. minuta igre bilo je u 23. minuti, kada je Capan faulirao Delića na rubu šesnaesterca iskosa s lijeve strane. Slobodni udarac izveo je Matoš: preko živog zida i preko gola.
Dinamovi pokušaji pred golom Slavena Belupa bili su raščišćeni na vrijeme, pa je 0:0 u pola sata igre za domaće bio dobar rezultat.

U 31. minuti ubacio je Melnjak, obrana Dinama je odbila loptu, a Matoš je sjajno pucao malo iznad stative i grede. Malo iza toga Delić, pa Glavina stvaraju mali nered u Dinamovoj obrani. Dinamove akcija zaustavljaju se (i prekršajima) već na njihovoj polovici.

Malu gužvu u šesnaestercu u 34. minuti obrana Slavena je raščistila, no u 35. nakon prekršaja Edsona, Brozović ubacuje iz slobodnog udarca, lopta je izbačena u korner, kojeg je vrlo upotrebljivo izveo Halilović s desne strane. Na suprotnoj je lopta je došla Soudaniju, koji ju je od prve opalio s visine peterca tik pokraj desne Picakove stative. Najzrelija prigoda na utakmici dotad. U 39. minuti opet puca Soudani, ali s distance, pa je Picak ukrotio nemirnu loptu.

U 42. minuti nakon držanja Cleytona rukama (Matoš), Burilo je dosudio slobodni udarac s lijeve strane, a dugačka lopta otišla je u gol-aut. U zadnjoj minuti 1. poluvremena Glavica je dobro prošao po desnoj strani, ali je njegova lopta odsjela na gornjem dijelu mreže.

Kraj 1. poluvremena uz 43 posto lopte u nogama domaćih, a 57 posto kod Dinamovih igrača. Slaven Belupo pucao je poremna golu četiri outa, jedanput u okvir, Dinamova statistika skromnija – 2(1).

2. POLUVRIJEME

U početku 2. poluvremena Leko je ustupio mjesto Ademiju, a Cleyton Pamiću.

U 49. minuti Dina. Džo je udario loptu glavommo je imao slobodni udarac lijeve strane, ali je Slavenova obrana nakon ubačaja riješila situaciju.

A onda, začas, u 50. minuti malo zabavnog programa: Džo je udario loptu glavom i promašio za 10 centimetara – vlastita vrata. ”Majstorski” je prevario Ježinu.

PAMIĆ 0:1 U 56. MINUTI

I onda u 55. minuti Brozović se zabušio u Edsona na 17 metara od gola, što je ocijenejo prekršajem Edsona. Slobodni udarac izveo je Pamić, koji je ušao kao rezerva u 2. poluvremenu. Pucao je odlično, oštro u desni golmanov ugao i postigao 0:1vodstvo Dinama. U živom zidu Edson je skočio, ali je lopta prošla kroz nastalu ”pukotinu”.

Više nije bilo prostora za domaće kao u 1. poluvremenu. Od 67. Dinamo je igrao s igračem manje. Ozlijeđen je Zvonko Pamić i iznesen s terena. Od 68. minuti Scoria je u igru ubacio Davora Vugrinca.
U 69. minuti opasno je bilo za Dinamova vrata, domaći su reklamirali jedanaesterac, ruku Capana, ali sudac Burilo nije reagirao.

BROZOVIĆ 0:2 U 72. MINUTI

I u 72. minuti Halilović je brzo prošao po desnoj strani praćen Grgićem, snažno je pucao, Picak u padu s dvije ruke odbio loptu, a Brozović je iz sredine šesanesterca sa10 metara pogodio mrežu za, u kupu, velikih 0:2.
U 74. Šimunić je odgurnuo Vugrinca u šesnaestercu, ali od svega su domaći dobili samo korner, a nakon kornera Ježina je obranio udarac Glavine s dva metra daljine.

U 81. minuti nakon drugog žutog kartona ( prekršaj nad Čopom) crveni je dobio Pranjić, pa su obje momčadi nastavile igru s 10 igrača.

Slobodni udarac u 88. minuti za Slaven Belupo 20-ak metara od gola. Pucao je Vugrinec, ali je Ježina uhvatio loptu.

U dvije minute produžetka ništa se posebno nije dogodilo, Dinamo je pobijedio u prvoj, za 14 dana slijedi u Zagrebu druga utakmica polufinala kupa. Slaven Belupo se trudio, pucao je sedam puta prema golu, četiri puta u okvir, Dinamo pet puta prema i četiri puta u okvir, a gosti su malo povećali posjed lopte na 60 posto.
Ukupno, zahvaljujući ponajviše igri u 1. poluvremenu, Slaven Belupo ostavio je bolji dojam nego u nedjelju. Malo izmijenjena momčad bila je brža i borbenija. Šteta da u vršku u tom rzadoblju nije bilo spretnijeg napadača (Vugrinec?), jer – moglo je biti i drugačije.

No, prvenstvo je važno. Ali, treba zabijati golove.

PRVA UTAKMICA POLUFINALA HRVATSKOGA NOGOMETNOG KUPA

SLAVEN BELUPO – DINAMO 0:2 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 2000. Suci: Andrej Burilo (Osijek), pomoćnici Goran Pataki (Đakovo) i Hrvoje Barišić (Osijek), Četvrti sudac Danijel Trampus (Osijek). Delegati: Darko Kolesarić (Osijek), kontrolor suđenja Šime Vukić (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Picak – Pranjić, Grgić, Edson, Melnjak – Crepulja, Čanađija – Glavica (od 87. Brlek), Matoš (od 68. Vugrinec), Delić (od 61. Rak) – Glavina. TRENER: Elvis Scoria.

DINAMO (4-3-3): Ježina – Pinto, Capan, Šimunić, Pivarić – Brozović, Leko (od 46. Ademi), Cleyton (od 46. Pamić) – Halilović, Soudani, Fernandes (od 61. Čop). TRENER: Zoran Mamić.

STRIJELCI: 0:1 Pamić (56′), Brozović (72′).

ŽUTI KARTONI: Pranjić dva (Slaven Belupo).

CRVENI KARTONI: Pranjić (81′, drugi žuti karton).

IGRAČ UTAKMICE: Marcelo Brozović (Dinamo).