Na 12. memorijalnom vatrogasnom turniru Stjepan Paša u Koprivnici sudjelovalo čak 55 ekipa

0

U kategoriji ženske djece prvo mjesto pripalo je ekipi DVD-a Novačka, drugo mjesto Rasinji, a treće Prespi. Natjecanje muške djece završilo je pobjedom ekipe iz DVD-a Slanje, dok je Ferdinandovac bio drugi, a Velika Ciglena treća. U kategoriji ženske mladeži prvo mjesto osvojile su članice DVD-a Bedekovčina, drugo Palinovec i treće Nuštar. U natjecanju muške mladeži pobijedila je ekipa Desnog Trebarjeva, a drugo i treće mjesto osvojili su Gardinovec i Krapinske Toplice.

U Koprivnici je u nedjelju, 21. lipnja, održan 12. memorijalni vatrogasni turnir Stjepan Paša, ujedno i 1. kolo kupa Hrvatske vatrogasne zajednice za mladež. Turnir je organiziralo Dobrovoljno vatrogasno društvo Koprivnica, a održao se na terenu NK Miklinovec kod gradskih bazena Cerine, gdje je Grad organizirao besplatno kupanje za sudionike turnira.

Okupljene je pozdravio predsjednik DVD-a Koprivnica Nikola Sočev koji je gostima zaželio ugodan boravak u našem gradu. Otvorenju su prisustvovali predsjednik Vatrogasne zajednice grada Koprivnice Ivan Golubić, zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe grada Koprivnice Slavko Lakuš, počasni predsjednik DVD-a Koprivnica Vinko Zamljačanec i obitelj pokojnog Stjepana Paše. Natjecanje je otvorio predsjednik Vatrogasne zajednice Koprivničko-križevačke županije Ivan Matosović. Kontrolor natjecanja bio je Zdravko Filipaj.

Natjecalo se ukupno 55 vatrogasnih ekipa djece (6-12 godina) i mladeži (12-16 godina) u muškim i ženskim kategorijama. Natjecanje se provelo prema Pravilniku HVZ-a, sa štafetnom utrkom za mladež i bez štafetne utrke za djecu.

Na turniru je prisustvovao i zamjenik gradonačelnice Mišel Jakšić. Na kraju natjecanja osvajačima prvih tri mjesta u svakoj kategoriji uručeni su pehari.