Novi uspješni nastupi koprivničkih atletičara

0
Mladi koprivnički atletičari

Prošle subote u Varaždinu je održano II. kolo Hrvatske atletske lige sjever na kojem su nastupili koprivnički atletičari i atletičarke.

Postigli su zapažene rezultate. U kategoriji limačica u bacanju vortexa Ivana Treščec zauzela je 3. mjesto, u utrci na 600 metara Inka Jakupec zauzela je 8. mjesto dok je u istoj utrci Marija Gerić zauzela 9. mjesto.

U kategoriji limača Leopold Jurić zauzeo je 3. mjesto u bacanju vortexa, dok je Matej Smiljanović u skoku u dalj zauzeo 4. mjesto, a na 60 m 5. mjesto, na 600 m Dino Bali zauzeo je 8. mjesto.

U kategoriji mlađih kadetkinja Nikolina Ferenčić u utrci 300 m prepone zauzela je 5. mjesto dok je u vortexu zauzela 8. mjesto.

U utrci na 600 m Ana Rašan zauzela je 9. mjesto dok je Lana Baniček zauzela 10. mjesto.

U kategoriji mlađih kadeta Luka Šostarić u utrci 300 m prepone zauzeo je 4. mjesto dok je u bacanju kugle zauzeo 10. mjesto.

U kategoriji starijih kadetkinja Valentina Gregurek u skoku u vis zauzela je 7. mjesto.

U kategoriji mlađih juniorki na 400 m Valentina Galinec zauzela je 6. mjesto dok je na 1500 m Helena Hlevnjak također osvojila 6. mjesto. U kategoriji žena na 400 m Nikolina Hlevnjak zauzela je 9. mjesto, dok je kod muških na 1000 m Domagoj Rašan zauzeo 6. mjesto. Nastupili su još Lucija Šadek, Antonio Lojan i Albert Rušak.

U nedjelju je u Virovitici održana 9. međunarodna ulična utrka pod nazivom „Virovitica  1234 – doživjeti stotu” na kojoj su koprivnički atletičari i atletičarke osvajali medalje u nekoliko kategorija.

U kategoriji mlađih djevojčica na 300 metara Ivana Treščec zauzela je 3. mjesto, u kategoriji mlađih dječaka također na 300 metara Matej Smiljanović osvojio je 2. mjesto dok je Leopold Jurić osvojio 3. mjesto.

U kategoriji starijih djevojčica na 600 metara Nikolina Ferenčić zauzela je 2. mjesto dok je Lana Baniček zauzela 4. mjesto, u kategoriji veteranki na 1200 metara Selma Rošić-Bali zauzela je  1. mjesto dok je Željkica Smiljanović zauzela 5. mjesto.

U kategoriji  veterana nastupili su Tihomir Bebek i Darko Bali. S malo manje uspjeha, ali s odličnim rezultatima nasupili su  još Inka Jakupec, Marija Gerić, Fran Katinčić, Dino Bali, Luka Šostarić i Albert Rušak.

Najmlađi predstavnik koprivničkih ateltičara bio je Ivan Bebek koji je trčao u utrci predškolske djece.