Obrana Farmaceuta bila je na izletu i u Varaždinu, ali je fantastični Hoxha donio vrijedan bod

Ono što i dalje bode u oči je činjenica da je Slaven Belupo bez pobjede u posljednjih 14 utakmica. Moniz još nije osjetio slast pobjede s Farmaceutima, a posljednje slavlje Slavenaša dogodilo se davnog 21. travnja na Apašu sa Zekićem na klupi protiv Osijeka

0

Slaven Belupo zahvaljujući čudesnom Hoxhi na gostovanju kod Varaždina u završnici je stigao do remija 2:2. Ricardo Moniz nakon katastrofe na Opus areni nije uspio napraviti bilo kakav iskorak, pogotovo u obrani koja je ponovno djelovala šuplje kao švicarski sir, a na ruku mu nije išla ni činjenica da su Varaždinci iz dva udarca u prvih 45 minuta zabili dva gola.

Opet su Farmaceuti kao i u Osijeku imali katastrofalno otvaranje susreta i već u petoj minuti bili su u rezultatskom zaostatku. Marina je napravio prekršaj u opasnoj zoni, a Mitrovski majstorski iz slobodnog udarca s 18 metara zakucao loptu u gornji lijevi kut za vodstvo Varaždinca. Nakon početnog šoka momčad Ricarda Moniza zaprijetila je u 11. minuti kad je Hoxha glavom sa sedam metara bio neprecizan.

Najbolju priliku u prvom dijelu Farmaceuti su imali u 23. minuti kad je Ortiz promiješao obranu Varaždinaca i idealno uposlio Hoxhu, no njegov zicer uz pomoć bloka “skinuo” je vratar Zelenika. Kako to biva prema nepisanom nogometnom pravilu kazna je stigla u 28. minuti. Pilj je idealnom loptom za Šegu izbacio cijelu veznu liniju Slavenaša, a potonji je odmah uposlio Brodića koji je sa 17 metara točno naciljao donji desni kut Markovićevih vrata za 2:0.

U 51. minuti Varaždinci su mogli povećati vodstvo. Brzom tranzicijom Šego se našao u izglednoj prilici, ali je iskosa s 13 metara promašio okvir gola. Samo četiri minute nakon toga Šego je ponovno bio u mat poziciji, no Marković je bio na visini zadatka, a lopta se odbila do Brodića, ali je i njegov zicer obranio gostujući vratar. Sreća je bila na strani Slavenaša i od 66. do 78. minute jer su u tom razdoblju Varaždinci zapucali tri stopostotne prilike.

I kad se činilo da Farmaceuta u drugom poluvremenu nema na terenu, u 81. minuti na sreću Moniza ukazao se Hoxha koji je prvo sa 17 metara čudesno pogodio malu mrežu za 2:1. Samo pet minuta nakon toga Hoxha je izborio i kazneni udarac kojeg je Mioč pretvorio u konačnih 2:2 i donio barem mali mir u Miškininu uoči ogleda protiv Rudeša.

No, ono što i dalje bode u oči je činjenica da je Slaven Belupo bez pobjede u posljednjih 14 utakmica. Moniz još nije okusio slast pobjede s Farmaceutima, a posljednje slavlje Slavenaša dogodilo se davnog 21. travnja na Apašu sa Zekićem na klupi protiv Osijeka. Ipak, dva gola u završnici i izboreni bod daju tračak svijetla u tunelu u kojem je trenutno zapeo Slaven Belupo s novim trenerom.

VARAŽDIN – SLAVEN BELUPO 2:2 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Mitrovski (5), 2:0 Brodić (28), 2:1 Hoxha (81), 2:2 Mioč (87 – 11m).

VARAŽDIN (4-2-3-1): Zelenika – Jelenić, Kolarić, Pellumbi, Boršić – Pilj (od 72. Luksavec), Belcar – Mitrovski (od 72. Banovec), Brodić, Šego (od 89. Vuk) – Vukušić (od 69. Domjanić). TRENER: Kovačević.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Marković – Bosec, Međimorec, Račić (od 80. Boras), Martinaga – Marina, Mađarić (od 56. Hlevnjak), Mioč – Crnac, Ortiz (od 87. Manaj), Hoxha. TRENER: Moniz.