Odlični rezultati učenika Srednje škole Koprivnica na županijskim i državnim natjecanjima

0

Iz Srednje škole Koprivnica izvijestili su o odličnim rezultatima koje su njihovi učenici postigli na državnim i županijskim natjecanjima.

Državna natjecanja:

Super rezultate ponovno je ostvarila ekipa 4j razreda u sastavu Karlo Bubnjar, Petra Kukec, Petra Posavec i Ines Pintarić na Državnom natjecanju iz vjeronauka u Šibeniku 10.4.2015.ostvarivši 6. mjesto od ukupno 16 škola iz Republike Hrvatske, nakon izvrsnog rezultata na vjeronaučnoj olimpijadi u Varaždinu.. Prošle godine su bili 8. na Državnom natjecanju ostvarivši izvrstan rezultat u oštroj konkurenciji sa klasičnim katoličkim gimnazijama. Mentor je Dejan Dodlek.

Iz istog razreda nam dolazi i 4.plasirani na Državnom natjecanju iz engleskog jezika Damjan Srša koji je s mentoricom Tatjanom Kolarić zamalo ponovio izvrstan rezultat od prije dvije godine kada je bio državni prvak. Natjecanje se održavalo od 21.-23.4. u Šibeniku.

Uspješni smo bili i na Državnom natjecanju iz računovodstva gdje je učenik 4a razreda Mario Matić postigao 10.mjesto pri čemu je važno naglasiti da su male razlike odlučivale o plasmanu. Mentorica je Manuela Gregurić, mr.sc.

Posljednje državno natjecanje održalo se u disciplini Schola medica za medicinske sestre i tehničare opće njege u Splitu od 22.-24.4. gdje je učenik Igor Kolenić ostvario 7.rezultat od 22 medicinske škole u državi. Mentorica je Željka Galešić.

POLUZAVRŠNICA HRVATSKE – 3.mjesto u futsalu, djevojke. Mentor Bruno Borić.

Županijska natjecanja:

1. i 3.mjesto na županijskom natjecanju iz njemačkoga jezika

Na županijskom natjecanju iz njemačkoga jezika održanom 03. ožujka u Svetom Petru Orehovcu učenice 2.a razreda postigle su odlične rezultate. UčenicaAnna-Maria Begić osvojila je 1. mjesto (93 % riješenog testa), dok je učenica Viktorija Palavrić osvojila 3. mjesto (85 %),mentorica Martini Pavlović, prof.

1. i 4.mjesto na županijskom natjecanju iz engleskog jezika

Damian Srša ponovno je županijski pobjednik u engleskom jeziku, lista B, u kategoriji četvrtih razreda. Filip Leo Kovačić, također učenik 4.razreda farmaceutski tehničar osvojio je odlično 4.mjesto, mentorica Tatjana Kolarić!

1. i 2. mjesto na županijskom natjecanju iz latinskog jezika

Mentorica Ivana Pavela i ove je godine dobro pripremila svoje učenice za županijsko natjecanje u latinskom jeziku za strukovne škole pa su osvojile prva dva mjesta: Dolores Šaško i Kristina Presečan.

1. mjesto na županijskom natjecanju iz biologije za 4.razrede osvojio je Leo Filip Kovačić (mentorica Melita Marinelli) a treće mjesto za 1.razrede Irena Vidović (mentorica Željka Razman)

3. mjesto na županijskom natjecanju iz povijesti osvojio je Manuel Koren u kategoriji 4.razreda, mentorica Marija Gabelica.