Osmina finala Kupa // Četvrtoligaš Vinogradar razbio Slaven Belupo u Mladini!

0
Slavlje igrača Vinogradara nakon drugog pogotka protiv Slavena Belupa // Screenshot: Kreator TV

Težak poraz doživjeli su igrači Slavena Belupa na gostovanju u Mladini u utakmici osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa. Četvrtoligaš Vinogradar pobijedio ih je rezultatom 3:0 i izborio plasman u četvrtfinale.

Farmaceuti su loše ušli u utakmicu, njihova je igra bila slaba, bez okusa i mirisa i, što je najvažnije, bez stvorene prilike.

Na odmor se otišlo netaknutih mreža, a onda je u nastavku motiviraniji domaćin, koji u svojim redovima ima i nekoliko igrača koji su ranije igrali u Prvoj i Drugoj ligi, došao u vodstvo.

U 49. minuti Domjančić je sam po sredini prošao polovicu terena, nitko ga nije ni pokušao blokirati, te je s ruba kaznenog prostora pogodio Picakov donji lijevi kut za 1:0.

U 54. minuti opet je loše reagirala obrana Slavena Belupa, što je iskoristio Lončar i postavio 2:0.

Konačnih 3:0 bilo je u 75. minuti, kad je Vukić lijepo pogodio lijevom nogom s 20-ak metara.

Slaven je jedine prilike imao kod rezultata 2:0 za domaćina, ali ih Delić nije uspio iskoristiti u 56. i 73. minuti.

Može se pričati da međužupanijski ligaš Vinogradar ima kvalitetnu momčad i da je teren bio težak, da Slaven nije bio kompletan jer je Scoria nekoliko igrača čuvao za važniju utakmicu s Rijekom u subotu, ali ako pitate prosječnog navijača, reći će da su sve to slabi izgovori i da je ova predstava u Mladini bila – sramotna!

SCORIA: MOJA SUDBINA JE U RUKAMA UPRAVE KLUBA

Na konferenciji za novinare nakon utakmice Slavenov trener Elvis Scoria bio je deprimiran te je između ostalog izjavio:

– Napravio sam sedam-osam promjena u odnosu na zadnju utakmicu računajući da će svježi igrači donijeti prevagu, ali oni su posve razočarali. Raspali smo se nakon prvog primljenog gola i preuzimam odgovornost za ovo, iako se igrači trebaju zapitati smiju li se na ovakav način predstavljati u dresu Slavena Belupa – izjavio je Scoria i dodao kako je njegova sudbina u rukama uprave kluba.

OSMINA FINALA HRVATSKOG NOGOMETNOG KUPA

VINOGRADAR – SLAVEN BELUPO 3:0 (0:0)

MLADINA – Stadion Mladina. Gledatelja 600. Sudac: Vučemilović (Osijek).

SLAVEN BELUPO: Picak – Plazanić (od 52. Purić), Fuštar, Edson, Melnjak – Ozobić, Barišić (od 62. Glavina), Brlek, Delić – Novinić (od 55. Vugrinec), Cesarec. TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 1:0 Domjančić (49), 2:0 Lončar (54), 3:0 Vukić (75).

REZULTATI OSMINE FINALA KUPA: Istra 1961 – Šibenik 2:0, GOŠK – Rijeka 0:3, Novigrad – Hajduk 2:3, Opatija – Dinamo 2:4 (produžeci), Lokomotiva – Cibalia, Split – Osijek, Zadar – Varaždin (17.00).