Ovo nije izgledalo dobro! Slaven kroz Šibenik prošao kao bos po trnju i od zadnjeg na ljestvici primio tri komada

Sljedeću utakmicu slavenaši igraju na Praznik rada, kada u Koprivnicu dolazi Rijeka

0
Kvržić, Čanađija i Dolček nadmudrili su bivši klub // Foto: Ivan Balija

Samo četiri dana nakon rijetko viđenog preokreta protiv Osijeka, nogometaše Slavena čekao je novi prvenstveni izazov. Ovaj put gostujući, jer ih je put vodio prema Šibeniku, na noge posljednjoj momčadi u HNL-u. S druge strane, Farmaceuti su došli braniti četvrtu poziciju, što znači da je svatko imao svoju računicu, iako je domaćin bio pod većim pritiskom. Ne samo zbog zadnjeg mjesta, već i činjenice da je u posljednjih pet kola osvojio samo bod. Danas je, nažalost po navijače Slavena, Šibenik prekinuo taj niz i uzeo puni plijen, konačni rezultat bio je 3:1.

S kojim je sastavom Zekić istrčao možete vidjeti gore, a što se tiče same utakmice, nakon početnog ispitivanja snaga, Šibenik je počeo prijetiti. Prvu priliku imao je u 11. minuti, kada je Sušak, koji je zamijenio Čovića, upisao prvu obranu, a šest minuta kasnije imao je i puno sreće, jer je Dolček pogodio vratnicu. Idući napad bivši slavenaš ponovno je prijetio, ali Sušak ga je ovaj put nadmudrio i mogli su Koprivničanci biti sretni što su u tim trenucima još uvijek imali pozitivan rezultat. Naime, Šibenik je u prvih 20 minuta imao pet udaraca prema vratima, Slaven nijedan.

Zanimljivo, u 25. minuti Šibenik je pogodio još jednu vratnicu, ovaj put preko Špeljaka, a tada je napokon i Slaven zaprijetio, bilo je to u 27. minuti. Mudražija je promiješao obranu i lukavo pucao u bliži kut, ali Rogić je nogom spasio svoju mrežu. Prijetio je ubrzo i Hoxha i taman kada smo mislili da je Slaven uspostavio igru, hladan tuš na drugoj strani. Prvo je netko od slavenaša nespretno izgubio loptu na centru, nakon toga su Šibenčani lijepo kombinirali i ubacili je s lijeve strane na pet metara, odnosno ravno na nogu Hlevnjaku, koji se spetljao i promašio loptu, Dolček je to odmah iskoristio i povratnom pronašao Špeljaka na pet metara, koji nije imao težak posao i zabio je za vodstvo.

Bilo je to u 41. minuti, a nažalost, samo četiri minute kasnije isti je igrač zabio i za 2:0. Ovaj put zakucao je loptu u mrežu s 15-ak metara i domaćini su sasvim zasluženo s dva gola prednosti otišli na odmor. Slaven nije izgledao kao momčad koja se bori za Europu i imao je Zekić puno toga reći igračima u svlačionici.

Zoran Zekić

Sukladno svemu viđenom u prvom poluvremenu nekako smo mislili da će Zekić potegnuti za promjenama, no to se nije dogodilo. Ipak, Slaven je bio nešto življi u nastavku, gospodario je igrom, Jambor je u 64. bio blizu pogotka, nakon što je opalio s 25 metara, a onda još jedan hladan tuš. Mioč se poigravao i izgubio jednu loptu na svojoj polovici, Šibenčani su krenuli u brzu polukontru, koju je pogotkom okrunio Arai. Bilo je to u 66. minuti i tu je postalo jasno da će Slaven upisati 11. poraz u sezoni. Nažalost, i jedan od težih.

Ublažio ga je Arb Manaj u 73. minuti svojim prvim prvenstvenim golom, kada je iskoristio asistenciju Hoxhe, prošao Rogića i lagano poslao loptu prema mreži. Bio je to i konačan rezultat, iako su domaćini nekoliko minuta prije kraja imali zicer za još jedan pogodak.

Manaj je zabio svoj prvijenac u HNL-u // Foto: Ivan Balija

S ovim porazom Slaven je ostao četvrti, ali svi rivali igraju u naredna dva dana i tek ćemo vidjeti na kojoj će poziciji dočekati 32. kolo Prve HNL. Ovo danas, jasno je, nije izgledalo dobro i Zekić je toga itekako svjestan. Momčad, nažalost, nije pratila njegove zamisli, igrači su izgledali indisponirano, stav nije bio dobar, nije bilo raspoloženih, a s takvom igrom u Europu se ne može.

Do kraja prvenstva ostalo je još samo pet kola, a sljedeću utakmicu Zekićeva družina igra u ponedjeljak, na sam Praznik rada. Bit će to svojevrsni derbi, žestoki okršaj za Europu, jer na koprivnički Apaš dolazi Rijeka, koja je treća s bodom više, ali i utakmicom manje. Taj dvoboj igra se u 18.10 sati, nakon čega, nadamo se, pobjedu možete proslaviti nekoliko stotina metara dalje, uz koncert Petra Graše.