Pan kup Varaždin // Kakva drama Črešnjeva i Big Banga!

0
Ilustracija

U sjajnoj atmosferi koju su opet stvorili navijači Črešnjeva, branitelj naslova odigrao je 2:2 sa sjajnim Big Bangom iz Zagreba. Do posljednje sekunde Črešnjevo je imalo i vodstvo!

Bila je to po očekivanju utakmica večeri. Črešnjevu biti ili ne biti, poraz bi značio vjerojatni oproštaj od turnira već u ranoj fazi, pobjeda pak je sve mijenjala. Međutim, s druge strane bila je sjajna momčad Big Bang Team iz Zagreba – Gaši, Karabatić, Dodić i društvo, dečki koji su pretprošle godine igrali finale varaždinskog turnira, a prekosutra ih očekuje i četvrtfinale najvećeg među turnirima – Kutije šibica. Malonogometaši Črešnjeva ušli su u utakmicu onako kako se moglo i očekivati, na sve ili ništa i već u 3. minuti – euforija! Martin Slunjski iščeprkao je jednu loptu i doslovno „kroz” vratara Barišića ugurao je u mrežu – 1:0!

Nervoza je bila očita s obje strane, nije tu bilo nježnosti, samo minutu nakon pogotka žute su kartone zbog međusobnog „sučeljavanja” dobili strijelac Slunjski i Dodić iz Big Bang Teama, a 10 minuta kasnije Jalžečić je iz zagrebačkog sastava i isključen, zbog psovanja suca. Nova erupcija oduševljenja uslijedila je u drugoj minuti nastavka. Zagrepčani su rano izvukli vratara znajući da svojim dobro uigranim malonogometnim shemama mogu stvoriti višak u napadu, međutim uvijek to znači i rizik, tako je i Petar Sabolić u 17. minuti plasirao loptu u praznu mrežu. 2:0, no bilo je jasno da to ni približno nije kraj. Igrač-vratar, ujedno i kapetan Karabatić, raspalio je u 19. minuti i pogodio rašlje – 2:1, brzo vraćena neizvjesnost. Onda je krenuo one-man show u režiji vratara Črešnjeva Marka Šprema, nevjerojatno je kakve je sve zicere taj čovjek poskidao. Dvije minute prije kraja opet je uzavrelo, Zagrepčani su tražili kazneni udarac, nisu ga dobili, a onda je stigla i zadnja minuta. Sekunde su za Črešnjevo sporo prolazile (u zadnjoj minuti mjeri se samo efektivno vrijeme igre) pa ipak – činilo se da će crveno-crno-plavi ipak izdržati. Međutim u doslovno zadnjem napadu lopta je nekako došla do Mikulića i samo sekundu prije kraja uspio je probiti Šprema za – ipak, kad se sve zbroji i oduzme, najrealnijih – 2:2.

Iako uvjerljivo najdramatičnija pa i najočekivanija, nije to bila jedina zanimljiva utakmica večeri uoči Badnjaka. Sjajnu su utakmicu odigrali i Buffet Mladost (Jertec, Šafarić, Mujanović…) i Info 3 Klesarstvo Martinčević, momčad iz Novaka pojačana dvojicom igrača futsala iz Zagreba. Goran Mujanović bio je junak susreta s dva pogotka, dečki iz Novaka uspjeli su tek ublažiti poraz. Sjajan je bio i Bolero protiv Pucki, kao i veterani Auto Grandija, a mrlju su na sinoćnji program stavili malonogometaši Damaged Jeans Teatro Sokola, ne pojavivši se na svojoj utakmici protiv Info 3 Klesarstva Martinčević, bez ikakve prethodne najave. Neosporno sjajna zagrebačka škvadra ponijela se nekorektno i prema protivniku i publici koja ih je došla vidjeti, na neki se način narugala varaždinskom turniru, tu su utakmicu izgubili 5:0 b.b., a o eventualnim dodatnim sankcijama raspravljat će u petak Turnirska komisija.

I sam turnir nastavlja se u petak, na Štefanje, s početkom u 14 sati.

Rezultati osmog dana turnira:

REZULTATI UTAKMICA – UTORAK, 23.12.2014.

(VET) AUTO GRANDI (Strelec) – TORCIDA (Lendava, SLO) 8:2

SVEUČILIŠTE SJEVER (Varaždin) – CB LABAMBA (Beletinec) 3:1

DAMAGED JEANS TEATRO SOKOL (Zagreb) – INFO 3 KLESARSTVO MARTINČEVIĆ (Novaki) 0:5 b.b.

BUFFET MLADOST (Biškupec) – INFO 3 KLESARSTVO MARTINČEVIĆ (Novaki) 2:1

(VET) OPG RADIČEK PETGRAD NIKO-TRADE (Koprivnica) – CB BILIKUM DVP (Varaždin) 2:2

MNK ČREŠNJEVO & RESTORAN EL – BIGBANG TEAM (Zagreb) 2:2

CB BOLERO (Varaždinske Toplice) – PUCKE & CB MISTAKE (Varaždin) 2:1