Podravka izgubila u Viborgu i oprostila se od Europe

0
pasicnik

Podravka Vegeta poražena je na gostovanju kod Viborga u 6. kolu Lige prvakinja rezultatom 36:26 te se na taj način oprostila od Europe.

Koprivničankama je ova utakmica bila posljednja prilika za ostanak u europskom natjecanju, dok je Viborg ranije osigurao prvo mjesto u skupini te je pobjedom pred svojim navijačima zaključio prvi krug.

Gošće iz Koprivnice nastupile su bez ozlijeđene kapetanice Mirande Tatari, koju je ljetos želio angažirati upravo Viborg. Europske prvakinje pak nisu mogle računati na važnu vanjsku igračicu Rikke Skov, koja je ovog tjedna produljila ugovor do 2013. godine.

Podravka nije dobro ušla u utakmicu, pred ispunjenom dvoranom u Viborgu domaće su lako ostvarile početnu prednost. U 4. minuti bilo je 4:2, u 8. Popović pogađa za 6:3. Nije dfobro izgledalo kad je Althaus pogodila za 8:4 u 10. minuti, no Koprivničanke su se malo sabrale i uhvatile ritam te su pogotkom Penezić u 16. minuti smanjile na 10:7, a Šerić u 18. postiže svoj prvi pogodak za 10:8.

Trener Viborga Jakob Vestergaard pozvao je minutu odmora, nakon toga njegove su igračice zaigrale koncentriranije i povisile vodstvo, u 23. minuti Varzaru je iz kontre zabila za 14:10, i to nakon druge uzastopne pogreške Kožnjak u napadu.

Podravkašice je “na životu” svojim obranama održavala raspoložena golmanica Jelčić, ali njen je doprinos malo vrijedilo, jer je njene suigračice nisu mogle ni znale popratiti. Umjesto da nakon jednog njenog obranjenog “zicera” u posljednjoj minuti prvog dijela iz polukontre smanje na 17:14, opet su u napadu izgubile loptu, i opet je to bila Kožnjak, a iz kontre je Popović lagano postavila 18:13, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Zovko je opet imao premalo raspoloženih igračica. Dobra je bila Gaće, solidna Penezić, a jako dobra Jelčić. Vrijedi to za prvi dio, u kojem su ispod svake kritike odigrale Kožnjak i Petković, u kojem je dobrih i loših poteza imala Šerić, a Zebić se opet malo vidjela. Pasičnik je pak za tri gola potrošila osam udaraca. Dojam je bio da se Viborg nudio, domaće kao da ipak nisu išle punom snagom, ali Podravka u ovom trenutku ipak nema snage ni kvalitete da bi to iskoristila.

Ništa se u Podravkinoj igri nije promijenilo ni na početku nastavka. Obrana je i dalje bila nesigurna, pogotovo nakon što je zbog preoštrog prekršaja na dvije minute isključena Zebić. Kovacicz je s dva uzastopna pogotka povisila vodstvo Viborga na 21:14, u tom trenutku najveće vodstvo domaćih.

Vrartila se Podravka na 22:18 u 38. minuti, ali za samo tri minute Viborg radi mini-seriju od 4:0 i to je 26:18. Samo najveći optimisti mogli su se tada nadati pozitivnom rezultatu Podravke na sjeveru Europe. Do kraja je Viborg s lakoćom razbijao Podravkinu obranu i zaokružio pobjedu razlikom od deset pogodaka, na kraju je bilo 36:26.

Potpuno zaslužena pobjeda Viborga, favorita za novu europsku krunu. U Podravki slijedi puno posla u Upravi, koja te treba biti izabrana. Valja sanirati financijske minuse i vidjeti kako dalje…