Podravka pobijedila Lokomotivu i osvojila 16. Kup Hrvatske

0
kup

Podravka Vegeta u nedjelju je u Samoboru pobijedila Lokomotivu i osvojila 16. Kup Hrvatske.

Koprivničanke su nastupile bez svoje najbolje igračice Andreje Penezić, koja je u subotnjem polufinalnom susretu s Arenom slomila palac desne ruke te će s terena izbivati oko mjesec dana.

Prvo poluvrijeme finala bilo je neizvjesno. Lokomotiva je odigrala dobru obranu i iznenadila Koprivničanke, koje su dosta promašivale u napadu. Međutim, promašivala je i Lokomotiva, pa su do odmora obje ekipe postigle svega 17 pogodaka.

Zagrepčanke su izdržale još par minuta u nastavku, ali su onda posustale, nisu mogle pratiti ritam kojeg im je nametnula Podravka. U 37.minuti bilo je 13:10, a onda je uslijedila serija Koprivničanki za koju je najzaslužnija iskusna Svitlana Pasičnik, i u 42. minuti na semaforu je bilo 17:11. Tu je pitanje pobjednika bilo riješeno, nakon toga podravkašice su utakmicu rutinski privele kraju.

Uslijedila je ceremonija dodjele medalja i pehara, koje su igračicama i trenerima predali predsjednik HRS-a Sandi Šola, direktor Sportskih novosti Janko Goleš i tajnik Športskog saveza Zagrebačke županije Juro Horvat.

Novinarski žiri izabrao je najbolje pojedince finala. Za najbolju igračicu proglašena je Maja Kožnjak iz Podravke Vegete, dok je najbolja vratarka Jelena Piršl iz Lokomotive.

Koprivničkim je rukometašicama nakon utakmice na osvojenom trofeju čestitao i predsjednik kluba Krunoslav Bešvir, koji je sa članom Uprave Marinom Pucarom pratio finalnu utakmicu u Samoboru.