Podravka poražena na gostovanju kod Budućnosti

0
nikcevic m

U 1. kolu Regionalne lige podgorička Budućnost je u predgrađu Podgorice Gornjim Kokotima pobijedila Podravku Vegetu s 34-29 (19-13). Vrlo srčano izdanje Koprivničanki.

Dvorana Morača uređuje pod, crtaju se linije za košarku i drugo, pa je utakmica odigrana u Gornjim Kokotima, 15 minuta vožnje od središta Podgorice, u dvorani Sportskog centra Rex u kojoj je Podravka Vegeta prigodom dosta čestih gostovanja u Podgorici već nekoliko puta trenirala.

Kako je dvorana mala, 200 gledatelja, među kojima i 40-ak bučnih navijača, stvaralo je tokom čitavog susreta atmosferu kao da se radi o prestižnoj utakmici Lige prvakinja.

No, ovdje se unaprijed znalo da je Budućnost u ovom trenutku jača, da je čak vrlo jaka. Međutim, igralo se vrlo žustro na obje strane i Podravka Vegeta držala je priključak do 11. minute, kada je bilo 6:6, a onda do 16. minute Budućnost je povela s 11:6.

Golovi su padali nakon grešaka u napadu, pretežito iz kontri, koje je realizirala nemilosrdna Ana Đokić, a Pecevska se priključivala golovima s krila. Pridodala je svoj obol i Bojana Popović, pa je stvorena razlika od šest golova, koja se održala do kraja poluvremena. Naime, u 20. minuti bilo je 14:8, u 26-oj 17:11, na kraju poluvremena 19:13.

U 2. poluvremenu izgledalo je da će Budućnost ostvariti visoku pobjedu, u 39. minuti bilo je 23:16, u 45. minuti 27:20, u 50-oj 30:22, zatim i 31:23, a da se pri tome pristup igri nije promijenio: i dalje se igrali brzo, požrtvovno, punom snagom na obje strane.

Da u Podravki ima rezerve dokazale su igračice kad su pri kraju smanjile vodstvo i drugo poluvrijeme dobile 16:15. Pasičnik je po običaju igrala najravnomjernije, kao i dosad, Nikčević je puno zabila, ali i ponešto potrošila, pri kraju utakmice pravi pogodak bio je ulazak Pušić na vanjskog.

Da nije bilo nekih ”idi mi-dođi mi” dodavanja, Podravka Vegeta mogla je izvući i povoljniji rezultat. I manjkalo je malo više ozbiljnosti sudaca iz Makedonije: nije potrebno bilo koga preferirati, to nije europski stil suđenja.

Podravka Vegeta u nedjelju (12. rujna) u 18 sati igra u Pljevljama s Biserima Pljevlja. Iz Podgorice će putovati autobusom tri sata, isto toliko i nazad. No, sve se isplati ako će se igra iz utakmice u utakmicu poboljšavati, da ne bude više, da upotrijebimo Trešnjevkin slogan, ”tres, tres, Trešnjevka”.