Podravka preko Umaga do četvrtine finala Hrvatskog kupa

0
RKPodravka Issy//Foto:MarioKos

Rukometašice Podravke Vegete s visokih su 27:14 svladale domaći Umag te bez ikakvih problema nastavile put prema završnici Hrvatskog rukometnog kupa.

Iako su domaće igračice povele rezultatom 3:0, Koprivničanke stižu do izjednačenja, a ubrzo i do nedostižne prednosti. Na kraju prvog dijela rezultat je iznosio 13:9 u korist Podravkašica, dok su u nastavku susreta koprivničke vratarke dopustile samo pet domaćih pogodaka.

Zbog rezultatske prednosti priliku su dobile i mlađe igračice, a igrale su i Dora Krsnik te Dragica Džono. Nakon ozljede koljena zarađene u dvoboju Kupa pobjednica kupova, Krsnik je upisala više od dvadeset minuta igre postigavši dva pogotka, dok je Džono s ozljedom palca igrala samo obranu.

– Igralo se ozbiljno, angažirano, dobro, srčano, a u napadu je stvarano dosta prilika, kao rijetko kada dosad – rekao je za službene klupske stranice trener Koprivničanki Goran Mrđen.

Nakon europskih dvoboja i Hrvatskog kupa, stiglo je vrijeme i za nastavak domaćeg prvenstva. Iduće subote, 30. siječnja, u 14. kolu Prve hrvatske rukometne lige za žene igračice Podravke gostuju u Sesvetama kod četvrtoplasirane ekipe Sesveta Agroproteinke.