Podravka Vegeta odradila Zrinski i odvojila se na čelu lige

0
podravka

Rukometašice Podravke Vegete slavile su u današnjem susretu 15. kola Prve HRL za žene te iskoristile posrtanje prvih pratitelja Lokomotive i Zameta.

Kokice su u Koprivnici rezultatom 30:24 bile bolje od čakovečkog Zrinskog. S 28 osvojenih bodova prednost nad drugoplasiranom Lokomotivom i trećim Zametom povisile su na četiri, odnosno pet bodova.

Vrlo nervoznih početnih deset minuta utakmice Koprivničanke su nakon prve Mrđenove intervencije stavile iza sebe. Gošće iz Čakovca u dva su navrata imale i tri pogotka prednosti, no kvaliteta Podravkašica ipak je presudila. Do 15. minute prvog poluvremena domaće igračice prešle su u vodstvo koje do kraja nisu ispustile.

Drugo poluvrijeme proteklo je u mirnom ritmu. Uz poneki problem, i negodovanje trenera Mrđena, domaće su rukometašice održavale sigurnu prednost. Najraspoloženija u redovima Podravke bila je Dora Krsnik sa sedam pogodaka, dok je šest dodala Marijeta Vidak. Vratarka Ivana Kapitanović skupila je deset obrana.

Idući prvenstveni susret na rasporedu je 13. veljače u Bjelovaru protiv istoimenog domaćina.