Podravka Vegeta poražena u Leipzigu na startu Lige prvakinja

0
leipzig

U prvoj utakmici novog izdanja Lige prvakinja, Podravka Vegeta je u Leipzigu poražena rezultatom 35:32, poluvrijeme 18:15. Hrvatske prvakinje nisu bile dovoljno dobre da bi se na pravi način suprotstavile uigranoj i kvalitetnoj ekipi njemačkih prvakinja.

Veliki problemi s kojima se koprivnički klub susreo ove sezone odrazili su se na izgled ekipe. Treneru Zdravku Zovku na raspolaganju je ostalo svega šest-sedam igračica plus jedna-dvije zamjene, ostala su mjesta popunjena mladim i poptuno neiskusnim djevojkama, koje moraju još puno učiti da bi dostigle razinu koju traži Liga prvakinja.

Domaće su odlično otvorile utakmicu i u 24. minuti imale vodstvo od 17:10. U tim trenucima izgledalo je kao da je sve gotovo i da će Leipzig s lakoćom upisati bodove, međutim do kraja poluvremena Podravka smanjuje na 18:15, a u nastavak ulazi mnogo odlučnije i u 37. minuti raspoložena Penezić pogađa za izjednačenje, 20:20.

Par minuta kasnije Pasičnik je zabila za vodstvo gošći od 22:21, no Koprivničanke nisu imale dovoljno snage ni koncentracije da bi do kraja odigrale jednako kvalitetno. Ozlijedila se i Penezić, nakon toga je gubila lopte i nije iskoristila dva sedmerca, golmanice nisu dale svoj doprinos, a Leipzig je nemilosrdno kažnjavao svaku pogrešku. U 52. minuti bilo je, doduše, 30:29 za domaće, ali nakon toga Leipzig radi seriju od 5:0 i za gošće više nije bilo izgleda.

Dojam je da Podravka može i bolje od ovoga, valjda će i biti bolje protiv Byasena u subotu u Koprivnici…