Podravkašice ispunile cilj i uzele Kup

0
Rukometašice Podravke Vegete sezonu su završile s dva trofeja // Foto: HRS Facebook

Na vratima je briljirala Kapitanović, skupivši ukupno 15 obrana, dok su u napadu prednjačile Nemaškalo sa šest i Vidak s pet pogodaka.

Rukometašice Podravke Vegete jučerašnjom su finalnom pobjedom protiv riječkog Zameta i 21. puta postale osvajačice Hrvatskog rukometnog kupa. Konačni ishod bio je 24:16 (13:9).

Ispunjen je tako cilj zadan još prije početka sezone, osvajanje domaćih natjecanja, prvenstva i Kupa.

Koprivničanke su bez problema kontrolirale prvo poluvrijeme, dopustivši samo jedno izjednačenje kod rezultata 3:3, no ozljeda Dore Krsnik ipak je kvarila ukupni dojam.

U nastavku susreta ozlijedila se i Ivana Dežić, a Podravkina prednost počela se topiti. Od 15. do 16. Podravkina pogotka čekalo se čak 13 minuta, a zahvaljujući odličnoj Kapitanović na vratima, Riječanke su stigle samo do pogotka zaostatka, ne i izjednačenja.

Nakon 16:14, Koprivničanke su se ponovno raspucale, a semafor je ubrzo pokazivao i šest pogodaka razlike. Do kraja susreta malo je nedostajalo i za deset, no konačnih osam bilo je i više nego dovoljno za novi trofej.

Na vratima je briljirala već spomenuta Kapitanović, skupivši ukupno 15 obrana, dok su u napadu prednjačile Nemaškalo sa šest i Vidak s pet pogodaka.

Treće mjesto, pobjedom od 32:17 protiv Zeline, pripalo je zagrebačkoj Lokomotivi.