Podravkašice u mini derbiju u Bjelovaru slavile s visokih plus 15

Bjerlovar je, inače, treći na ljestvici

0
Podravka slavila u Bjelovaru

Rukometašice Podravke Vegete jučer su igrale prvenstveni mini derbi. Zašto mini? Zato što su gostovale kod trećeplasiranog Bjelovara. Međutim, ta činjenica nije garancija neizvjesne utakmice, jer Podravka je kud i kamo kvalitetnija i to se jasno vidjelo.

Slavile su Koprivničanke s visokih 33:18, s time da su već na odmoru imale plus šest (16:10). Ipak, treba naglasiti da su se domaće cure dobro držale prvih 20-ak minuta i sve do rezultata 9:9. Imale su u jednom trenutku čak i vodstvo 5:3, no podravkašice su se uozbiljile i u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena Bjelovarčankama dozvolile samo jedan gol. Tu su i stvorile ključnu prednost.

U drugom poluvremenu tu su prednost dodatne povećavale sve do konačnih plus 15. Najefikasnija je s devet pogodaka bila Turk, Milosavljević je dodala šest, a Franušić pet. Bilo je to 19. kolo Prve HRL, a u 20. u Koprivnicu dolazi Split. Vodeća je i dalje Lokomotiva, koja ima isto bodova kao i Podravka, ali je bolja u međusobnim susretima.