Prva ŽNL, 19. kolo: Svi favoriti izgubili bodove

0
drnje

Bilo je ovo kolo iznenađenja. Momčadi sa dna ljestvice, uzele su bodove momčadima koje su na ljestvici ispred njih.

GRANIČAR – OSVIT 3-2

Počelo je već u subotu kada je u Legradu Graničar, koji je do sada osvojio tek 14 bodova u odnosu na gostujući Osvit sa 30 bodova, tvrdom i odlučnom igrom osvojio sva tri boda.

Još veća iznenađenja uslijedila su u nedjelju. Tako su dva najveća iznenađenja bila u Malom Otoku i Petarancu. Dva uvjerljivo vodeća kluba na domaćem terenu ostala su bez bodova.

MLADOST MO – TOMISLAV 1-2

Mladost sa 50 bodova je ugostila Tomislav iz Drnja sa tek 12 bodova. Od očekivane sigurne pobjede domaćina nije bilo ništa. Hrvoje Bači koji je odradio suspenziju od 2 godine neigranja, vratio se na nogometnu scenu na velika vrata. Već u 1 minuti postigao je gol za vodstvo gostiju, da bi sa drugim potvrdio osvojena sva tri boda. Prvorazredno iznenađenje, već pomalo otpisanog Tomislava.

PANONIJA – VIKTORIJA 1-3

Nakon jutarnjeg rezultata, Peterančani su žalili za propuštena 2 boda iz prethodnog kola, u glavi već unaprijed osvojivši tri boda u ovom kolu. Računali su kako je razlika mogla biti uhvatljivih 5 bodova za prvo mjesto. No, Viktorija je odigrala utakmicu u skladu sa svojim imenom. Ne samo da su pobijedili i odnijeli 3 boda kući, već su posramili najbolju obranu lige, stvorivši skoro deset 100 % šansi, a iskoristivši tek 3. Panonija je na poluvremenu vodila sa 1-0, no uporni gosti okrenuli su rezultat u svoju korist. Pokazali su se kao odlična ekipa, sa mnogo mašte i prvenstveno, upornosti. Mnoge ekipe će do kraja prvenstva polomiti zube na njima ako ovako nastave igrati.

MOČILE – DRAVA 1-2

I posljednje plasirana momčad Drave (11 bodova prije utakmice) osvojila je u gostima u Močilama (20 bodova) sva tri boda.

Tako je ovo kolo donijelo maksimalan broj bodova za sve četiri ekipe sa dna ljestvice, te su omjeri ostali nepromijenjeni. Posljedica toga je da su sada blizu zone ispadanja i momčadi Močila, Tehnike i Sloge.

MIKLINOVEC – TEHNIKA 4-1

Tehnika je nakon dobre utakmice u prethodnom kolu izgubila kod susjeda u Miklinovcu. Gosti su igrli dobro i stvarali prilike, ali ih nisu realizirali. Domaćini su uvjerljivo pobijedili, a vodeći strijelac lige, Simatović, nije sa samo jednim pogotkom bio dovoljan da spriječi efikasne Miklinovčane u osvajanju sva tri boda.

OMLADINAC SLOGA – SLOGA 1-0

U odličnoj utakmici, zbog kakove je nogomet lijepa i interesantna igra, pobijedili su domaćini. Iako je samo Bračko bio strijelac, bilo je lijepih akcija, prilika, obrana, dinamike, sa obje strane. Ipak, ovim porazom su se Ivančani približili ekipama u zoni ispadanja. Pretposljednji Tomislav ima tek 6 bodova zaostatka. Domaćini su se pomaknuli prema sredini ljestvice.

Dva derbija, ekipa podjednake kvalitete, završile su podjelom bodova.

MLADOST KB – FERDINANDOVAC 1-1

U Koprivničkim Bregima su gosti zamalo odnijeli sva tri boda. Tek u posljednjoj minuti, pogotkom Kenđelića rezultat je izjednačen. Gosti su pogotkom Vranića već u ranoj fazi utakmice prisilili domaćina na konstantnu ofenzivu. Uz brojne propuštene prilike, do izjednačenja su došli u zadnjim minutama.

BRATSTVO – BORAC 2-2

Odlična utakmica odigrana je u Kunovcu. Već na samom startu utakmice postignuta su 2 gola iz jedenaesteraca (Kos, Bastašić). Domaćini su vodstvo od 2-1 (Kovaček) držali u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme je pripalo gostima, koji su pogotkom Brkića osvojili bod.