Rasplet MAXTV Prve lige // Slaven u kvalifikacije, Dragovoljac ispao

0
Osijek se spasio, a Slaven Belupo mora u dodatne kvalifikacije // Foto: Arhiva

Slaven Belupo igrat će kvalifikacije za ostanak u MAXtv Prvoj ligi, termini su 25. i 28. svibnja, a ždrijeb domaćinstva je u utorak, 20. svibnja u Zagrebu. Iz lige je u dramatičnoj završnici ispao Hrvatski dragovoljac, a ostanak su osigurali Osijek i Zadar.

Farmaceuti su na Kantridi odigrali slabu utakmicu, Rijeka je dominirala i stvarala prigode te na kraju zasluženo pobijedila s dva pogotka Ivana Krstanovića. Pokazale su se ispravnima očekivanja Slavenovih igrača da se Riječani neće opustiti nakon osvajanja Kupa, vidjelo se da su željeli tu pobjedu, čak i više od svojih suparnika.

Slaven je u početku dobro izdržavao Rijekine nalete, a imao je i prvu pravu priliku, kad je u 35. minuti nakon kornera Ozobića glavom tukao Edson, ali je Prskalo ipak uz pomoć vratnice uspio zaustaviti loptu.

Minutu kasnije odličnu priliku imao je Močinić, ali je Edson blokirao njegov pokušaj.

Rijeka je odlučnije ušla u nastavak susreta i ubrzo povela. Edson je krivo dodao jednu loptu koju je Mujanović proslijedio do Krstanovića, a ovaj je pokraj Fuštara pogodio bliži Picakov kut za 1:0.

Dvije dobre prilike za izjednačenje imao je Slaven u 72. minuti. Prvo je udarac Ozobića Prskalo izbio u korner, a nakon ubačaja iz kuta Matoš je glavom tukao s pet metara, ali je poslao loptu pokraj gola.

Farmaceuti su oštećeni u 73. minuti, pomoćni sudac Meić označio je nepostojeće zaleđe Delića koji je imao otvoren put prema golu Rijeke.

U nadoknadi vremena Ajayi je asistirao Krstanoviću koji je postavio konačnih 2:0. Rijeka je pobjedom potvrdila drugo mjesto i zaključila izuzetno uspješnu sezonu, a Slaven Belupo se mora okrenuti dodatnim kvalifikacijama za ostanak u društvu najboljih. Vjerojatni je suparnik Cibalia, drugoplasirani drugoligaš, ukoliko u ponedjeljak dobije licencu nakon okončana žalbenog postupka.

Zadar je pogotkom Jerbića u 36. minuti osigurao tri boda za ostanak među prvoligašima, dok se Osijek spasio tek u završnici susreta s Hrvatskim dragovoljcem. Gosti iz Sigeta poveli su u 20. minuti golom Božića, ali je Osječane u ligi ostavio J. Barišić koji je glavom u 83. minuti zabio za konačnih 1:1.

Maksimirski derbi Dinama i Hajduka prekinut je u 85. minuti kod rezultata 1:0 za Dinamo „zbog ksenofobnog i homofobnog skandiranja Torcide”.