Slaven Belupo dramatično do prve ovosezonske pobjede

0
FilipOzobićizboriojejedanaesteracza:iasistiraozakonačnih://Foto:Koprivnica.net

Nogometaši Slavena Belupa ostvarili su u subotu protiv Zagreba prvu pobjedu u novom prvenstvu. Nakon vodstva Farmaceuta od 2:0 pogocima Mateasa Delića iz jedanaesterca i Stjepana Genga gosti su uspjeli izjednačiti, ali je pobjednika odlučio Dominik Glavina pogotkom deset minuta prije kraja susreta.

Igrači Elvisa Scorije ofenzivno su otvorili susret i već u 4. minuti izborili kazneni udarac. Delić je s lijevog boka ubacio u šesnaesterac, a Musa je srušio Ozobića i sudac Matoc nije puno razmišljao, bio je to čisti penal. Mateas Delić smireno je realizirao udarac s bijele točke i već u 5. minuti na semaforu je bilo 1:0.

U 19. minuti bilo je 2:0. Glavina je kratko dodao do Stjepana Genga, a vezni igrač Farmaceuta odličnim je udarcem poslao loptu u gornji desni kut vratara Livakovića koji je bio nemoćan.

Nakon toga Zagrebova je momčad preuzela inicijativu, ali nije bila osobito opasna sve do 28. minute kad je Gabrijel Boban iskoristio nepažnju Slavenovog vratara i smanjio na 2:1.

Bilo je vidljivo da se Slavenovi igrači muče, Pjesnici su im u nastavku stvarali dosta problema i u 70. minuti preko Miroslava Konopeka izjednačili na 2:2. Pritom su loše reagirali Melnjak i vratar Picak.

Tri minute nakon izjednačenja Scoria je u igru ubacio i svog posljednjeg aduta, Davora Vugrinca, koji je zaigrao ozlijeđen. No, uspio je Vuga izboriti korner iz kojeg je Ozobić odlično ubacio, a Dominik Glavina isto tako pogodio nebranjeni dio mreže za konačnih 3:2 i vrlo značajnu pobjedu Slavena Belupa.

U sljedećem kolu koprivnički nogometaši gostuju kod Hajduka na Poljudu (nedjelja, 21.00).

MAXTV PRVA LIGA, 2. KOLO

SLAVEN BELUPO – ZAGREB 3:2 (2:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1000. Sudac: Matoc (Zaprešić).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Picak – Purić, Grgić, Edson, Melnjak – Barišić (od 54. Crepulja), Brlek – Ozobić, Geng (od 73. Vugrinec), Delić (od 62. Filipović) – Glavina. TRENER: Elvis Scoria.

ZAGREB (4-3-3): Livaković – Kovačić, Musa, Kolinger, Štiglec (od 63. Bevab) – Krovinović, Matić, Šulc (od 46. Konopek) – Stepčić, Medić, G. Boban. TRENER: Dražen Medić.

STRIJELCI: 1:0 Delić (5-11 m), 2:0 Geng (19), 2:1 G. Boban (28), 2:2 Konopek (70), 3:2 Glavina (80).

ŽUTI KARTONI: Filipović (90).