Rijeka s pobjedom odlazi iz Koprivnice: Slaven Belupo – Rijeka 0:1.

0
bagaric

Slaven Belupo i Rijeka odigrali su na koprivničkom Gradskom stadionu utakmicu 21. kola 1. HNL. Rijeka je zasluženo slavila s 1:0 (0:0).

Prelijepo vrijeme nije stimuliralo

Rijeka je uoči utakmice imala bod više od Slavena Belupa (26). U petak su odigrane utakmice Lokomotiva – Inter 2:4 i Zagreb – Zadar 1:0.

U prvim minutama inicijativa Rijeke zamalo je rezultirala pogotkom. Na početku 3. minute Štrok, inače najbolji strijelac Rijeke sa 6 pogodaka (Đalović ima 5), pucao je oštro nisko u donji desni ugao Rodićeva gola, ali je domaći golman efektno u padu obranio. Pedesetak članova riječke navijačke skupine Armada od prve minute pjeva ”Forza Rijeka”.

No, Slaven Belupo preuzeo je inicijativu. Prvi ozbiljniji udarac, uz pljesak publike, ali pokraj vrata Rijeke, uputio je Maras u 17. minuti. U 20. minuti Vojnović je krasno uposlio Purića, koji je centrirao uz gol, a Benko nije dohvatio loptu. Sve češće nakon akcija domaćih čuje se pljesak i odobravanje s tribine. U 27. minuti Benkova lopta sa korner crte na lijevoj strani završila je na gredi, zamalo u golu. No, pomoćni sudac je mahao gol-aut. Nakon niza nesupješnih napada, u 39. minuti Mujanović je s desna pogodio vanjski dio mreže Lisjakova gola. Poluvrijeme, dakle, bez golova.

Čulina u 56. minuti – 0:1

U 2. poluvremenu malo uzbuđenja izazvao je Mujanović, koji je dobro prošao po desnoj strani, ubacio Poljaku, koji je namjestio udarac za Nynkeua, a on je, umjesto da raspali špicom koačke, opalio unutrašnjim dijelom i ”debelo” promašio gol. Neke akcije (Mujanović, a i Vojnović) propale su, jer je problem bio u štopanju lopte.

I onda je Rijeka ogromnom greškom Rodića u 56. minuti zgoditkom Čuline povela s 0:1. Čulina je pucao s položaja izvan šesnaesterca, gađao u tzv. prvi ugao. Rodić je legao, ali nije zalegao dovoljno, lopta se zakoprcala u mreži. ”Asistenti” su mu bili uspavani Purić i Rogulj.

Sve veće nezadovoljstvo u gledalištu i Petković je umjesto Mujanovića u 60. minuti ubacio Bušića, a u špici su zaigrali Bušić i Benko. Bušić treba visoke lopte za skok, a Slavenovi igrači igrali su na u napadu zonski, okolo, na rukometni način.

U jeku takvih Slavenovih napada revoltirani gledatellji počeli su ”udarati kontru”: Štrok i Švrljuga dobili su u 70. minuti pljesak za akciju, koju je Švrljuga završio udarcem preko gola.

Obećavajući je bio slobodni udarac za domaće sa 20 metara malo lijevo u 72. minuti, ali Bagarić je pogodio zid Riječana. U 75. minuti opet isto, ali s lijevog ugla šesnaesterca Rijeke. No, Maras je pogodio igrača u bijelom, a u nastavku akcije Slaven je sproveo loptu u – aut. Slično je ponovljeno i u 77. minuti.

Doista loša izvedba, koja se nastavila i u idućim minutama. Čak pet minuta produžio je utakmicu sudac Vučemilović-Šimunović (vrlo korektno suđenje). Osim dva žuta kartona Rijeci, sve je ostalo po starom. Tj. Rijeka je posljednjim sučevim zviždukom potvrdila osvajanje tri boda, pobjedom od 0:1.

PRVA HNL, 21. KOLO

SLAVEN BELUPO – RIJEKA 0:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 1500. Sudac: Vučemilović-Šimunović (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Rogulj, Maras, Bagarić – Milardović, Nynkeu – Mujanović (od 60. Bušić), Vojnović (od 68. Papa), Poljak – Benko (od 80. Poredski). TRENER: Mile Petković.

RIJEKA: (4-2-3-1): Lisjak – Budicin, Baković, Čagalj, Čaval – Landeka, Vukman – Đurišić (od 54. Švrljuga), Štrok, Čulina (od 89. Stepčić) – Gerc (od 86. Pilčić). TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 0:1 Čulina (56.).

ŽUTI KARTONI: Gerc, Lisjak, Stepčić (Rijeka).

IGRAČ UTAKMICE: Antonini Čulina (Rijeka).