Slaven Belupo – Istra 1961 2:2: Slaven je u Europi!

0
slaven slavlje

Slaven Belupo je u Europi!

U zadnjem, 30. kolu, MAXtv Prve lige nogometaši Slavena Belupa ugostili su na travnjaku Gradskog stadiona momčad Istre 1961. Golovima Grgića u 21. i Mujanovića u 28. minuti Slaven Belupo je u 1. poluvremenu vodio 2:1. Zgoditak za goste postigao je u 34. minuti Križman iz jedanaesterca. U 85. minuti Havojić je izjednačio na 2:2.

U prvoj polovici prve minute susreta Stipe Bačelić-Grgić laktom je udario Brezovca u lice gotovo na sredini igrališta uz zapadnu aut liniju. Pomoćni sudac Dalibor Conjar signalizirao je glavnom Mariu Zebecu o ovom namjernom udaranju i Bačelić-Grgić dobio je crveni karton, a Stranatić, koji je nasrnuo na glavnog suca, dobio je žuti karton. U općoj gužvi tek se kasnije primijetilo da je isključen i trener Slavena Belupa Roy Ferenčina, a momčad domaćih vodio je od tada pomoćni trener Pavo Crnac.

U 10. minuti pljesak je zaradio Šaban, koji se lijepo namjestio na visini šesnaesterca, pucao, a Prskalo na golu Istre 1961 morao se dobro ispružiti da spriječi gol. U 12. minuti udarac iz daljine oprobao je Brezovec, ali je Prskalo opet obranio. Nakon kornera, Mujanović je s pet metara iskosa pucao pokraj gola. U 15. minuti prodor Mujanovića po desnoj strani rezultirao je udarcem Glavice i opet obranom Prskala.

U 20. minuti prekrasno je pucao Bubnjić s lijeve strane iz daljine veće od 30 metara i pogodio gredu!

21. MINUTA: GRGIĆ 1:0

U 21. minuti nakon kornera Brezovec Slaven Belupo je poveo s 1:0. Šaban je pucao glavom, golman Istre opet je obranio, ali je odbijenu loptu Grgić neobranjivo smjestio u mrežu.

28. MINUTA: MUJANOVIĆ 2:0

U 28. minuti Šaban se spustio po desnoj strani napda, uposlio nečuvanog Mujanovića, koji je svladao Prskala za 2:0. Slaven Belupo ima veliku inicijativu i stalno napada na gol Istre.

34. MINUTA: KRIŽMAN 2:1 (11 m)

U jednom rijetkih napada Istre Maras je s leđa u šesnaestercu srušio Križmana, koji je leđima bio krenut od gola domaćina. Sudac Zebec pokazao je na jedanesterac, kojeg je Križman i realizirao i smanjio vodstvo domaćina na 2:1.

U 42. minuti Igor Bubnjić ponovio je udarac s 30-al metara iskosa i ponovno pogodio gredu!

Zadnju prigodu za domaće u 1. poluvremenu imao je Brezovec u sudačkom dodatku, ali je Prskalo obranio.

2. POLUVRIJEME

U 55. minuti Zgrablić je s lijeve strane lijepo ubacio pred gol, Križman se bacio, pucao glavom pokraj gola. Bila je to prigoda za Istru. Igra je nakon toga nekako umrtvljena. Nogomet bez ideje. U 63. minuti zadnji igrač Istre pogođen je u ruku u šesnaestercu, sudac se nije oglasio, a u 65. rušenje Glavice u šesanestercu također nije ocijenjeno jedanaestercem.

Treba napomenuti da se igralo uz jaki sjeverni vjetar, kojim su se u 2. poluvremenu ”služili” gosti. Usput: nije se primijetilo da Istra ima igrača manje. U 76. minuti na 20 metara od gola slobodni udarac za Slaven Belupo isposlovao je Šaban. Pucao je Brezovec u ”živi zid”. Istra se nije predavala. U protuudaru ugrožavala je gol Slavena, ali njeni nogometaši nisu imali pravu završnicu. Slaven Belupo, pak, previše se povukao u obranu. Vugrinec je operirao koljeno i gledao je Slavenove muke s tribine.

I u 85. minuti nakon kornera, uz asistenciju Rivića, Istra je zabila za 2:2 i naplatila Slavenovu neaktivnost. Strijelac je bio Havojić. Gledatelji su zvižducima ”nagradili” ovakvu Slavenovu prezentaciju.

No, i ovakvim rezultatom Slaven Belupo izborio je Europu. Na kraju ipak pljesak.

UTAKMICA 30. KOLA MAXtv PRVE NOGOMETNE LIGE

SLAVEN BELUPO – ISTRA 1961 2:2 (2:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 1500. Sudac: Mario Zebec (Cestica). Pomoćnici Dalibor Conjar (Osijek) i Mladen Lončar (Virovitica). Četvrti sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka). Delegat: Zvonko Sobol (Rijeka). Kontrolor: Vice Pavić (Split).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Rodić – Purić, Grgić. Bubnjić, Maras – Čanađija (od 64. Poljak), Gregurina – Mujanović, Brezovec (od 90. Jakšinić), Glavica (0d 86. Maretić) – Šaban. TRENER: Roy Ferenčina.

ISTRA 1961 (4-2-3-1): Prskalo – Zgrablić, Marić, Stranatić, Milić – Batarelo, Prelčec (od 76. Havojić) – Rivić (od 90. Jerković), Bačelić-Grgić, Otocchian (od 46. Anđelković) – Križman. TRENER: Igor Pamić.

STRIJELCI: 1:0 Grgić (21.), 2:0 Mujanović (28), 2:1 Križman (34., 11 m), 2:2 Havojić (85.).

ŽUTI KARTONI: Purić, Maras (Slaven Belupo), Stranatić, Batarelo, Anđelković (Istra 1961).

CRVENI KARTONI: Stipe Bačelić-Grgić (1′).

IGRAČ UTAKMICE: Mato Grgić (Slaven Belupo).