Slaven Belupo u krizi rezultata, izgubili u Puli, četvrto kolo bez pobjede

Nakon devet bodova iz prva četiri kola, Slaven je upao u mini krizu rezultata, naime, u posljednje četiri utakmice upisali su samo jedan bod, na domaćem terenu protiv Rudeša, jer su pobjedu prokockali u posljednoj minuti. Da, gubilo se od Dinama i Hajduka, za što se može progledati kroz prste, ali posljednja dva kola bila su zaista loša za Slavenaše.

0
NkSlavenBelupo NkIstra

Slaven Belupo je nakon reprezentativne stanke putovao u Pulu na utakmicu 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Mirko Ivanovski, najbolji strijelac i igrač Slavena ove sezone, operirao je trbušni zid i neće ga biti najmanje mjesec dana. Nažalost, upravo je Ivanovski nedostajao nadanašnjoj utakmici. Nakon devet bodova iz prva četiri kola, Slaven je upao u mini krizu rezultata, naime, u posljednje četiri utakmice upisali su samo jedan bod, na domaćem terenu protiv Rudeša, jer su pobjedu prokockali u posljednoj minuti. Da, gubilo se od Dinama i Hajduka, za što se može progledati kroz prste, ali posljednja dva kola bila su zaista loša za Slavenaše.

Slaven je u utakmicu krenuo visokim presingom koji postaje obilježje igre trenera Kopića, međutim u posljednjih nekoliko utakmica taj način igre ne daje rezultate. Domaćini su tražili svoju prvu pobjedu ove sezone, nakon šest poraza i dva neriješena rezultata.

Velike probleme Slavenu su zadavali Sandro Gotal, bivši igrač Hajduka, te nedavno pristigli Aljoša Vojnović. U 16.minuti dogodila se sumnjiva situacija pred golom Slaven Belupa u kojoj su domaćini tražili najstrožu kaznu, ali sudačka zviždaljka se nije oglasila. Na samom kraju prvog poluvremena, u 44. minuti, domaćini su poveli. Napadač Kenan Hadžić našao se sam pred Markovićem i poslao loptu iza njegovih leđa u mrežu za vodstvo domaćina 1-0.

U drugom poluvremenu Kopić je ubacio Godu umjesto Vrljička i krenuo po izjednačenje, međutim do njega nije došlo, najbolju priliku imao je Pejić u 72. minuti kada mu sjajnu priliku brani vratar Istre Ivušić. Slaven je pritiskao, pa tako je Koprivničancima u 86. minuti poništen gol zbog zaleđa. Gosti su tražili pogodak koji bi donio izjednačenje dugim loptama na Pejića, međutim nisu uspjeli, domaćini su se borili za svaku loptu i uz glasan pljesak publike dočekali posljednji sučev zvižduk za prvu pobjedu ove sezone.

Slaven Belupo iskupljenje će tražiti sljedećeg vikenda na domaćem terenu protiv Osijeka.

Istra 1961

Ivušić – Hadžić, Escoval, Bertoša – Kitanovski, Vojnović, Mitrevski, Kokorović – Gotal (od 77. Grujević), Jelavić (od 65. Matyazh), Ofosu (od 89. Makismović). Trener: Darko Raić-Sudar.

Slaven Belupo

Marković – Katić, Musa, Međimorec – Purić (od 79. Tatar), Vidović, Bistrović, Vrljičak (od 46.Goda)  – Kendeš (od 70. Arap), Pejić, Bogojević. Trener: Željko Kopić.

Hrvatski telekom Prva liga, 8. kolo

Istra 1961 – Slaven Belupo 1-0 (44′ Hadžić)

NEMA KOMENTARA

1. Nije to “mini kriza rezultata”, em kakav rejting ima trener? Vodil je ekipe koje su ispadale, kaj je do sad napravil pozitivno? Ima valjda politički rejting? I kaj je politički sastavljena uprava napravila? Kupuje igraće iz klubova koji su ispali, zanemaruje se pravu školu nogometa, nema skautinga po okolini…. z domaćima se sprdamo a kupujemo skupe ništarije. Vrnite Žuljića, vrnite Mrkvu za direktora…. Treba nekaj delati, a v upravi imati ljude koji imaju ” specifičnu težinu”, nikakve “Slabšiće”, popravljaće generatora. Kaj nije pokazatelj kolko je Slavenaša došlo na 110 godišnjicu? Poluprazan stadion uz besplatan ulaz. Gdi je udruga navijača, gdi je ljubav prema NAŠEM Slavenu? Ćiro vam dojde zabadav, pitajte ga. Ak do njega morete dojti…. Velki kluib!!