Slaven Belupo osvojio vrijedan bod u golijadi na Kantridi

0
Slavenov napadač Muzafer Ejupi bio je dvostruki strijelac na Kantridi // Foto: Arhiva Koprivnica.net

Nogometaši Slavena Belupa osvojili su vrijedan bod u 2. kolu novog prvenstva, odigrali su 3:3 s Rijekom u vjerojatno posljednjoj HNL-utakmici na staroj Kantridi. Bila je to utakmica u kojoj je domaćin imao inicijativu i više prilika, dok je Slaven dvaput vodio da bi se u završnici vratio i spasio od poraza.

Bilo je zanimljivo vidjeti u kakvom će sastavu istrčati obje momčadi, jer su oba trenera najavila promjene u odnosu na ranije nastupe. Mijenjao je Matjaž Kek, zaigrao je s dvojicom napadača Balajom i Bezjakom, dok je Željko Kopić od prve minute dao priliku Gregurini, Saviću i Marciušu.

Prvi je u 5. minuti zaprijetio Balaj udarcem s 20 metara, no Slavenov vratar Rozman bio je siguran. U 6. minuti Tomasov je tukao iznad grede.

0:1 Ejupi (9)

Marko Marciuš, bivši igrač Rijeke koji je ovog ljeta stigao u Slaven Belupo, probio je desnu stranu, pretrčao Leovca i ubacio na drugu vratnicu gdje je Muzafer Ejupi tukao glavom. Lopta je pogodila vratnicu i odbila se natrag do Ejupija koji je nogom bio precizniji te je pogodio za vodstvo gostiju iz Koprivnice.

Rijeka je imala veći posjed lopte, no sve njene prijetnje dolazile su izvan kaznenog prostora. U 11. minuti Bezjak je tukao pokraj gola, a u 18. Moises s 30-ak metara tuče pokraj desne vratnice.

Ejupi je u 29. minuti ukrao loptu Mitroviću i s 20 metara uputio slab udarac. Mogao je umjesto toga uposliti Marciuša koji je dolazio po desnoj strani.

U 30. minuti Rozman je morao vaditi loptu ispod grede nakon što ju je ispred Sharbinija izbio Purić.

U 37. minuti Savić je dobro probio lijevu stranu i ubacio u sredinu, ali Ejupi nije uspio zahvatiti loptu glavom.

Rijeka je u 39. minuti dobila idealnu priliku za izjednačenje. Delić se poigravao kraj korner zastavice, Tomasov je uspio izbiti loptu prema 16-ercu, gdje ju je prihvatio Bezjak kojeg je startom s leđa srušio Mikulić. Sudac Mlakar pokazao je na bijelu točku, a Mikulić, Paracki i Gregurina su protestirali protiv takve odluke, uzalud.

No, za Farmaceute je bila sreća što je Moises traljavo izveo jedanaesterac, jedva da je udario loptu koju je Rozman nogom obranio.

1:1 Bezjak (45)

Ipak su Riječani stigli do izjednačenja i to u prvoj minuti nadoknade prvog dijela. Tomasov je uposlio Bezjaka koji je izbjegao zaleđe i lako matirao Rozmana za 1:1.

1:2 Ejupi (48-11 m)

Već na samom početku drugog poluvremena gosti iz Koprivnice opet su došli u vodstvo. Stefan Savić je ušao u kazneni prostor Rijeke gdje ga je odgurnuo Lešković, a Mlakar je dosudio jedanaesterac za Slaven. Ejupi je gađao donji lijevi kut, Sluga je pogodio stranu, ali nije uspio obaniti i to je bilo 1:2.

Kopić je rano mijenjao, umjesto Brleka je ušao Crepulja, a ubrzo je i Savića zamijenio Križman.

Rijeka je imala premoć u posjedu lopte te je stalno plela mrežu ispred kaznenog prostora gostiju, pogodak je ”visio u zraku”. Sharbini je u 51. minuti propustio sjajnu priliku nakon ubacivanja Moisesa, a u 55. minuti Tomasov je dobro tukao, Rozman je obranio, a Sharbini promašio okvir vratiju.

Rijedak Slavenov izlet na suparničku polovicu zabilježen je u 61. minuti, kad je Delić uposlio Ejupija koji je iz voleja slabo tukao.

U 77. minuti velika prilika za Rijeku, Balaj je iz blizine pogodio vratnicu, potom su na odbijenu loptu loše reagirali Balaj i Tomasov. Minutu kasnije opasno je zaprijetio Lešković, no sa svega par metara glavom je poslao loptu preko grede.

2:2 Balaj (68)

Momčad Matjaža Keka izjednačila je u 68. minuti. Tomasov je imao puno prostora te je uputio udarac kojeg je Rozman teškom mukom zaustavio, no Bekim Balaj je dobro reagirao i pogodio za novo izjednačenje.

3:2 Bezjak (82)

Nije Rijeka stala, tražila je i treći pogodak, i uspjela ga je postići u 82. minuti. Moises je na desnoj strani pronašao Jugovića, uslijedio je ubačaj u sredinu gdje je Bezjak spretno prihvatio loptu, oslobodio se Potokara i postigao svoj drugi pogodak za veliki preokret – 3:2.

3:3 Križman (88)

Međutim, tu priči nije bio kraj. Slaven Belupo izborio je slobodan udarac na polovici domaćina, ubačaj je petom preusmjerio Paracki, a lopta se odbila do Sandija Križmana koji je iskosa s desne strane precizno pogodio Sluginu mrežu za 3:3.

MAXTV PRVA LIGA, 2. KOLO

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 3:3 (1:1)

RIJEKA – Stadion Kantrida. Gledatelja oko 3500. Sudac: Mlakar (Zagreb).

RIJEKA (4-4-2): Sluga – Ristovski (od 79. Tomečak), Lešković, Mitrović, Leovac – Tomasov, Moises (od 83. Bradarić), Radošević, Sharbini (od 73. Jugović) – Bezjak, Balaj. TRENER: Matjaž Kek.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Potokar, Mikulić, Delić – Paracki, Gregurina, Brlek (od 53. Crepulja) – Marciuš (od 68. Mihaljević), Ejupi, Savić (od 61. Križman). TRENER: Željko Kopić.

STRIJELCI: 0:1 Ejupi (9), 1:1 Bezjak (45), 1:2 Ejupi (48 – 11 m), 2:2 Balaj (68), 3:2 Bezjak (82), 3:3 Križman (88).

ŽUTI KARTONI: Leovac (Rijeka), Mikulić, Paracki (Slaven Belupo).

IGRAČ UTAKMICE: Muzafer Ejupi (Slaven Belupo).

OSTALI REZULTATI 2. KOLA: Inter – Zagreb 1:1, Osijek – Dinamo 1:1, Hajduk – Split 0:0, Lokomotiva – Istra 1961 (ponedjeljak, 20.00).