Slaven Belupo ‘petardom’ ispratio Zadrane i povećao izglede za opstanak

0
Slavlje igrača Slavena Belupa nakon pogotka Zadru // Foto: Koprivnica.net

Nogometaši Slavena Belupa ostvarili su izuzetno važnu pobjedu, u Koprivnici su u nedjelju pobijedili Zadar sa čak 5:1 i tako povećali izglede za opstanak.

Slaven Belupo je odlično krenuo u utakmicu, u 8. minuti Crepulja je s centra poslao dubinsku loptu za Filipa Ozobića koji se odlično snašao i s desnog ruba kaznenog prostora odličnim udarcem pogodio gornji lijevi kut vratara Matkovića. Zadar je nakon toga mogao izjednačiti, Šimurina je u 18. minuti tukao glavom pokraj vratiju, a u istoj je minuti zicer za povećanje vodstva propustio Glavina.

Koprivnički gledatelji su u 25. minuti opet bili na nogama. Delić je probio lijevi bok i uposlio Ozobića koji iz drugog pokušaja šalje loptu iza Matkovićevih leđa za 2:0.

Scoria je neplanirano morao mijenjati već nakon pola sata igre, izašli su ozlijeđeni Vugrinec i Crepulja, a umjesto njih su u igru ušli Matoš i Brlek. Zadar je mogao smanjiti u 30. minuti, ali je Melnjak izbio loptu s gol-crte.

Ozobić je u 33. minuti iz slobodnog udarca s 32 metra uzdrmao gredu, domaći su tražili pogodak, ali čini se da lopta nije prešla crtu. U 42. minuti Matoš je s 25 metara sjajno pogodio pod gredu za 3:0, bio je to pogodak koji je riješio pitanje pobjednika.

U nastavak je Slaven ušao malo opuštenije, ali je u 64. minuti ipak stigao i do četvrtog pogotka. Strijelac je iz jedanaesterca bio Delić, nakon što je Bilaver u kaznenom prostoru s leđa srušio Glavinu i zaradio crveni karton.

S igračem više Slaven Belupo je stao, a gosti su preuzeli inicijativu i pleli mrežu oko domaćeg šesnaesterca. Počasni je pogodak za Zadar postigao Tadić, lijepo je pogodio s 30-ak metara u gornji desni kut, a konačnih 5:1 postavio je Glavina, koji je iskoristio dodavanje Delića, zaobišao Matkovića i poslao loptu u praznu mrežu.

Ovom pobjedom Slaven Belupo je napravio važan korak prema ostanku u ligi, a u posljednjem kolu čeka ga gostovanje kod Rijeke na Kantridi, a Zadar će svoju sudbinu rješavati u domaćem susretu s Istrom 1961. Farmaceuti su ujedno postigli i bolji međusobni omjer u susretima sa Zadrom, što može biti važno ukoliko dvije momčadi prvenstvo završe s istim brojem bodova.

Iako su u Koprivnici strahovali zbog delegiranja osječkoga suca Vučemilovića-Šimunovića, treba naglasiti da je on posao obavio izvrsno. Slavenovi su igrači pak bili presretni zbog odlične podrške svojih navijača koji su ih cijelo vrijeme bodrili i na kraju odveli do visoke i potpuno zaslužene pobjede.

MAXTV PRVA LIGA, 35. KOLO

SLAVEN BELUPO – ZADAR 5:1 (3:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2500. Sudac: Vučemilović-Šimunović (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-4-1-1): Picak – Purić, Grgić (od 64. Fuštar), Edson, Melnjak – Ozobić, Čanađija, Crepulja (od 29. Brlek), Delić – Glavina – Vugrinec (od 29. Matoš). TRENER: Elvis Scoria.

ZADAR (3-5-2): Matković – Šimurina, Con (od 84. Jakoliš), Neretljak – Bilaver, Jerbić, Muić (od 56. Čirjak), Banović, Sarić – Ivančić (od 69. Kapović), Tadić. TRENER: Ferdo Milin.

STRIJELCI: 1:0 Ozobić (8), 2:0 Ozobić (25), 3:0 Matoš (42), 4:0 Delić (65-11 m), 4:1 Tadić (74), 5:1 Glavina (90).

ŽUTI KARTONI: Šimurina (27), Ivančić (45), Matoš (84).

CRVENI KARTONI: Bilaver (65 – prekršaj u izglednoj situaciji za pogodak).

IGRAČ UTAKMICE: Filip Ozobić (Slaven Belupo).