Slaven Belupo pogotkom Melnjaka došao do važne pobjede protiv Splita

0
Na terenu se vodila velika bitka // Foto: Koprivnica.net

Slaven Belupo ostvario je važnu pobjedu u teškoj borbi za opstanak, s minimalnih 1:0 svladao je momčad Splita pogotkom Darija Melnjaka. Ovim bodovima Farmaceuti su se barem privremeno pomaknuli sa začelja prvenstvene ljestive, dok je Split ostao na petoj poziciji.

Obje momčadi oslabljene su ušle u utakmicu, domaćin je bio bez Purića, Edsona i Ozobića, a gostima su nedostajali Bilić, Belle, Dujmović, Erceg, Kvesić i Bagarić. Split se u početku postavio vrlo oprezno, potpuno je prepustio inicijativu Slavenu koji je teško probijao gusti suparnički blok. Prvu priliku domaćin je imao u 9. minuti, kad je Cesarec tukao glavom nakon ubačaja Genga, ali je Zagorac odbio u korner.

Dva pokušaja potom je imao Split koji se malo oslobodio pritiska. U 17. Cikalesshi nakon kontre pogađa Karduma, a De. Glavina u 25. minuti iz slobodnog udarca tuče pored vratnice.

Veliku priliku imali su gosti u 29. minuti, kad je Majstorović uposlio Cikalleshija koji je glavom pogodio vratnicu. Slaven je pak mogao do vodstva u 40. minuti, ali je Delić nakon akcije Cesarca i Melnjaka iz blizine tukao pored okvira i na odmor se otišlo netaknutih mreža.

Iako je domaćin konkretnije otvorio i nastavak, u velikoj se prilici našao Cikalleshi u 53. minuti, ali su domaći stoperi njegov pokušaj odbili u korner.

Slaven Belupo poveo je u 56. minuti, kad je nakon akcije Brleka lopta došla do Melnjaka, koji je snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao nemoćnog Zagorca. Split do kraja nije uspio stvoriti priliku za izjednačenje, dok je domaćin imao još nekoliko situacija, od kojih je najbolja bila ona u 85. minuti kad je Crepulja pogodio vratnicu.