Slaven Belupo ponovno poražen na Maksimiru, Fiolić i Rrahmani matirali Markovića za drugi uzastopni poraz Koprivničanaca

Slaven je krenuo hrabro u utakmicu, brzo su pokrivali prostor i visoko izlazili kada je to bilo potrebno. Prvu priliku imao je Slaven iz kontranapada kada je Trebotić opasno zaprijetio golu Dinama, ali je Zagorac to izbio u korner.

0
slaven dinamo  mg

Slaven je stigao u Zagreb na gostovanje kod Dinama. Željko Kopić nije mogao računati na stopere Međimorca zbog crvenog kartona i Jovičića zbog obnovljene ozljede. Na mjestu lijevog braniča pružio je priliku Šarliji. S druge strane, trener Dinama Mario Cvitanović na raspolaganju nije imao nekolicinu igrača poput Ćorića, Gojaka, Lecsjaka i Soudanija, koje je najvjerojatnije odmarao za uzvratni susret kvalifikacija za Europsku ligu koji igraju u četvrtak u Albaniji.

Slaven je krenuo hrabro u utakmicu, brzo su pokrivali prostor i visoko izlazili kada je to bilo potrebno. Prvu priliku imao je Slaven iz kontranapada kada je Trebotić opasno zaprijetio golu Dinama, ali je Zagorac to izbio u korner. Dinamo je svoju prvu opasnu priliku pretvorio u pogodak. U dvadesetoj minuti, Fiolić je s desne strane s loptom ušao u sredinu, namjestio se i pogodio prvi kut s dvadesetak metara za vodstvo Dinama 1-0. Nakon prekida i dugog ubačaja u 37. minutu, branič Dinama trese vratnicu Slaven Belupa, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom poluvremenu u 48. minuti Henriquez je opasno zaprijetio, s 18 metara uputio je snažan udarac koji je prohujao pokraj vratnice. Dinamo je pokušavao ubačajima sa strane, ali Marković je to sve pokupio. Poslije još jednog ubačaja nakon prekida, Rrahmani je glavom pospremio loptu iza leđa Markovića za vodstvo Dinama 2-0. Slaven je svoje prilike u drugom poluvremenu preko dugih lopti na Pejića, međutim one nisu dale rezultata. Ivanovski je opasno zaprijetio glavom nakon ubačaja, ali Zagorec je to izvrsno obranio. Do kraja utakmice Dinamo je pokušavao preko desne strane i Stojanovića, u zadnjoj minuti Olmo je opasno pucao, ali bez efekta, rezultat se nije mijenjao.