Slaven osvojio vrijedan bod na gostovanju kod Lokomotive, treći neriješeni rezultat u nizu, slijedi prvenstvena stanka

0
NkSlavenBelupo NkLokomotiva

U sklopu 11. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo gostovao je u Kranjčevićevoj gdje se susreo s ekipom Lokomotive. Momčadi su na tablici bile udaljene samo jednim bodom i jednim mjestom.

Slaven je nošen dobrim domaćim rezultatima protiv Osijeka i Rijeke stigao u Zagreb postići što bolji rezultat. Trener Kopić nije mogao računati na Ivanovskog i Šarliju zbog ozljeda, te na Vrljička zbog tri žuta kartona. Lokomotiva je u prošlom kolu izvukla veliki bod na Poljudu.

Trener Kopić ostao je vjeran svome sustavu 4-3-3 na kojeg se igrači sve više privikavaju. U prvom poluvremenu Lokomotiva je imala nešto više prilika od Slavena, ali borba se cijelo poluvrijeme vodila na sredini terena.

U drugom poluvremenu, odmah na početku, Kolinger je glavom zaprijetio nakon udarca iz kuta, lopta je prošla tik pred vratnice. u 54. minuti sjajnu priliku imao je Bouadla iz slobodnog udarca s 18 metara, ali pucao je ravno u Šempera. Obje ekipe pokušavale su stvoriti i iskoristiti priliku, u isto vrijeme braneći svoja vrata, te se igra i dalje vodila najviše na sredini terena. Utakmica u kojoj gledatelji nisu mogli vidjeti previše uzbuđenja nakon 90 minuta završila je bez pogodaka, 0-0.

Ostale momčadi svoje susrete 11. kola Prve HNL odigrat će sutra i u nedjelju. Nakon ove utakmice igrači Slavena imat će slobodan vikend, te slijedi reprezentativna stanka. Slaven će za tjedan dana u petak odigrati prijateljsku utakmicu protiv mađarskog prvoligaša.

SLAVEN BELUPO: Marković – Međimorec, Musa, Katić – Purić (od. 46. Rebernik), Vidović, Bistrović (od 86. Jovičić), Goda – Trebotić (od 67. Kendeš), Pejić, Bouadla.
TRENER: Željko Kopić

LOKOMOTIVA: Šemper – Oluić, Kolinger, Majstorović – Barić, Majer, Šunjić, Burić (od 92. Chago), Karačić – Krstanović, Radonjić (od 79. Babić).
TRENER: Mario Tokić