Slaven prekasno upalio motore, Rijeka rutinski na iskustvo stigla do pobjede

Na asist Ejupija zabio je za smanjenje vodstva na 2-1. Jako je dobro Slaven izgledao početkom drugog dijela, no pritisak prema naprijed značio je manji fokus na obranu.

0

Nogometaši Slavena u trećem su kolu nove sezone gostovali kod Rijeke. Igor Bišćan na teren je izveo svoj najbolji sastav, a to se na kraju i vidjelo. Slabih prvih 45 minuta kao da je koštalo Slaven dobrog rezultata. Sertić je na klupi ostavio Krstanovića i Bačelić-Grgića koji su se tek vratili nakon ozljeda. Počeo je s klasičnih 4-3-3 u malo obrambenijem stavu.

Nesporazum Slavenove obrane i visok izlazak Božića sjajnim dodavanjem iskoristio je Kvržić uposlivši Čolaka koji nije imao težak zadatak prebaciti Filipovića za početno vodstvo 1-0. Samo koju minutu kasnije opet je Čolak napravio probleme Farmaceutima. Okrenuo je petom Nowaka koji je netom zamijenio Božića, zavrnuo pred gol gdje se najbolje snašao Lončar i poentirao za 2-0.

Glavičić je imao priliku vratiti Slaven u igru nakon ubacivanja Delića, ali pucao je ravno u Rijekinog vratara. Na poluvremenu Sertić odmah uvodi Krstanovića koji ni nakon minute zabija gol i daje nadu Slavenu. Na asist Ejupija zabio je za smanjenje vodstva na 2-1. Jako je dobro Slaven izgledao početkom drugog dijela, no pritisak prema naprijed značio je manji fokus na obranu.

Rijeka je to znalački iskoristila i zabila za 3-1 preko Tomečaka, što se ispostavilo i konačnim rezultatom utakmice. U idućem kolu na Apašu gostuje Hajduk.