Split spustio Farmaceute na samo začelje prvenstvene ljestvice

0
Dominik Glabvina propustio je zicer za vodstvo u Parku mladeži // Foto: Arhiva Koprivnica.net

Ni na četvrtom gostovanju u novoj sezoni Slaven Belupo nije uspio doći do pozitivnog rezultata. U nedjelju je u Parku mladeži bolji bio Split, koji uspješno nastupa i u pretkolima Europske lige. Splićani su potvrdili razliku u kvaliteti i osvojili bodove kojima su se priključili gornjem domu, dok je Slaven ostao na začelju. Očito će trener Elvis Scoria morati još puno raditi kako bi popravio Slavenovu igru na gostovanjima.

U Parku mladeži Farmaceuti su istrčali u promijenjenom sastavu u odnosu na onaj koji je bio najavljen. Plazanić je zauzeo desni bok obrane, Purić je zaigrao u vezi, a u napadu je uz Glavinu krenuo Cesarec. Izostali su nedovoljno spremni Brlek i Vugrinec, dok su novi igrači Mirić i Paracki u igru ušli s klupe.

Slaven se dobro držao u prvom poluvremenu te je na odmor otišao s pozitivnih 0:0. No, prvi dio bio je u znaku Crvenih, koji su stvorili nekoliko dobrih prilika za pogotke.

U 8. minuti Cikalleshi je iz slobodnog udarca s 20 metara gađao gornji desni kut, ali je Picak obranio. U 12. minuti Baharić je pogodio vanjski dio mreže, a u 22. je Glumac glavom nakon kornera tukao iznad grede.

U 31. minuti udarac Bilića Picak je odbio u korner, a u 32. je odličnu priliku imao Galović, ali je sa šest metara pucao slabo, ravno u Picaka.

U 38. minuti nitko od domaćih nije iskoristio dobru povratnu loptu Bagarića, i bilo je to sve od prilika u prvom dijelu.

U nastavku je Split opasno zaprijetio u 49. minuti, Cikalleshi je ubacio s lijeve strane, Bilić je iz blizine tukao, ali je Picak obranio. Vojnović je u 51. minuti s 10 metara pogodio vanjski dio mreže.

Sjajnu je priliku za vodstvo imao Slaven Belupo u 56. minuti. U situaciji jedan na jedan s vratarom Splita našao se Glavina, ali je Vuković istrčao, skratio kut i obranio pokušaj s 10 metara.

U igru domaćih u 63. minuti ušao je Marko Rog, koji se istaknuo dobrim igrama u trećeligašu Varaždinu. Međutim, Slavenova struka nije na vrijeme reagirala, a mladić je otišao u Split i sad briljira. Iskazao se i protiv Slavena, u 69. minuti postigao je pogodak za vodstvo nakon svega šest minuta koje je proveo na travnjaku.
Mirić je u 71. minuti tražio igranje rukom domaćih braniča, ali sudac Bebek nije se oglasio.

U 73. minuti već je bilo 2:0 za Split. Kvesić je ubacio iz kuta, a Mate Bilić skočio je i sa šest metara glavom matirao Picaka.

Do kraja su još dvije prilike stvorili domaći, u 83. minuti Rog je nakon solo akcije tukao pored vratiju, a u 89. Bagarić pogađa vanjski dio mreže.

Split će u četvrtak u Torinu pokušati osigurati rezultat za prolaz u skupinu Europske lige, dok Slaven Belupo u subotu u 21 sat u susretu 7. kola MAXtv Prve lige. dočekuje Lokomotivu.

MAXTV PRVA LIGA, 6. KOLO

SPLIT – SLAVEN BELUPO 2:0 (0:0)

SPLIT – Park mladeži. Gledatelja 1500. Sudac: Bebek (Rijeka).

SPLIT: Vuković – Ibriks, Galović, Glumac, Rugašević – Bagarić, Vojnović, Vidović (od 63. Rog), Roce (od 61. Kvesić) – Cikalleshi, Bilić (od 76. Dujmović). TRENER: Ivan Matić.

SLAVEN BELUPO: Picak – Plazanić, Grgić (od 72. Paracki), Edson, Melnjak – Ozobić, Purić, Crepulja, Delić (od 65. Mirić) – Cesarec, Do. Glavina (od 81. Novinić). TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 1:0 Rog (69), 2:0 Bilić (73).

ŽUTI KARTONI: Vidović (40), Ibriks (40), Grgić (44), Roce (59),

CRVENI KARTONI: -.

REZULTATI 6. KOLA: Zadar – Istra 1961 1:1, Split – Slaven Belupo 2:0, Osijek – Hajduk 2:0, Lokomotiva – Rijeka 2:1, Dinamo – Zagreb (21.00).

POREDAK: 1. Dinamo 15 (-1), 2. Rijeka 15, 3. Hajduk 10, 4. Split 8, 5. Istra 1961 7, 6. Osijek 7, 7. Lokomotiva 6, 8. Zadar 5, 9. Zagreb 4 (-1), 10. Slaven Belupo 4.