Teška ‘kamilica’ u Gorici. U negledljivom nogometu mreže se nisu tresle, Slaven ostao sedmi

Slavenašima slijede dvije domaće utakmice, a obje se igraju u petak. Prvo za šest dana dolazi Lokomotiva, a nakon nje i Hajduk

0
Slaven Belupo - Gorica, HNL

Nakon dva uzastopna poraza, od Šibenika i Rijeke, koji su udaljili Farmaceute od toliko željene Europe, Zekićeva družina izlaz iz te mini krize tražila je u Gorici. Trenutno jednom od težih terena za vaditi se, jer Goričani igraju u sjajnoj formi, najboljoj uz Dinamo i Rijeku, a svaki bod važan im je u borbi za opstanak.

S druge strane, i slavenaši su tražili bod, točnije rečeno sva tri, jer samo tako su mogli ostati ukorak s Rijekom, Osijekom i Varaždinom, koji je slavio na Šubićevcu. Dakle, svako je imao svoju računicu, želje su bile identične, odnosno tri boda, a na kraju do njih nije došao nitko. Završilo je 0:0, a utakmica je bila prilično negledljiva.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 15. minuti, kada je Fruk, ponajbolji domaći igrač, opalio s 20-ak metara, no Čović, koji se nakon dva kola vratio između vratnica, vršcima prstiju izbacio je loptu preko grede. Vjerovali ili ne, do kraja poluvremena vidjeli smo još samo jednu, ponovno u režiji domaćina, kada je u prvoj minuti sudačke nadoknade Bralić opasno pucao glavom, ali ponovno je Čović bio na pravom mjestu. I bilo je to sve, Slaven nije napravio ništa prema naprijed i bila je to prava ‘kamilica’ od utakmice.

Nadali smo se svi da će nam drugi dio utakmice donijeti bolji nogomet, ali smo se prevarili. Ponovno smo gledali veliku borbu na sredini terena, a unatoč tome što su i Zekić i Sopić rotirali, prilika nije bilo ni s jedne strane. Vratari su komotno mogli ostati u svlačionici, što dovoljno govori o tome kakav smo nogomet gledali. Ipak, pogodak smo mogli vidjeti u 94. minuti, kada je Mihalić odlično opalio s ruba 16 metara, no Radošević je prstima loptu odbio u korner. I bilo je to sve.

Tako je Slaven ostao sedmi, izjednačen je s Istrom, Varaždin ima bod više, Osijek četiri, a Rijeka čas šest.

Do kraja prvenstva ostala su još tri kola, a sljedeća dva slavenaši će odraditi u Koprivnici. Prvo u petak na Apaš dolazi Lokomotiva, a tjedan dana nakon toga i Hajduk. Zanimljivo, oba dvoboja igraju se u petak, prvi u 18 sati, drugi u 16 sati. U zadnjem kolu Farmaceuti gostuju kod Istre.