U Maksimiru ništa novo, Dinamo opet bolji od Slavena Belupa

0
Dominik Glavina pogodio je vratnicu u Maksimiru // Foto: Arhiva

Utakmicom Dinama i Slavena Belupa počelo je novo hrvatsko prvenstvo. U Maksimiru ništa novo što se Farmaceuta tiče, upisali su još jedan poraz protiv favoriziranog i znatno kvalitetnijeg suparnika. Scorijini igrači mogu žaliti za prilikom Dominika Glavine koji je kod rezultata 1:0 pogodio vratnicu, možda bi se imali nečemu nadati da su tad uspjeli izjednačiti, a ovako će morati tražiti bodove u drugim utakmicama. Naravno, trebat će do kraja prijelaznog roka dovesti i po jedno pojačanje u svakoj liniji.

U otvaranju je u dva navrata zaprijetio Soudani, ali nije pogodio okvir vratiju. U 11. minuti zaprijetio je Machado nakon dubinske lopte Ibaneza, ali Portugalac je iz blizine promašio vrata.

Bila je to samo najava za 14. minutu, kad je Dinamo došao u vodstvo. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca s lijeve strane u dva navrata je Slavenova obrana blokirala pokušaje Ibaneza, ali onda je lopta došla do Pjace koji je s desetak metara pogodio donji lijevi kut za 1:0.

Nova prijetenja u 23. minuti, Soudani je poslužio Ademija koji je iz blizine poslao loptu malo pokraj desne vratnice.

Ibanez je opasno zaprijetio iz slobodnog udarca u 27. minuti, ali je Picak odlično reagirao i izbio loptu u korner.

Veliku priliku za izjednačenje imao je Glavina u 33. minuti nakon asistencije Melnjaka, ali je s 12 metara pogodio desnu vratnicu od koje se lopta odbila u teren.

U 44. minuti pogriješio je Picak, odbio je loptu koju je ubacio Machado, ali Pjaca iz blizine nije uspio pogoditi mrežu već je njegov udarac blokirala Slavenova obrana.
Brlek je u 48. minuti uputio dobru dubinsku loptu za Glavinu koji je ostao prekratak, ali je u sljedećem napadu Dinamo povećao vodstvo. Soudani je prsima spustio loptu za Brozovića, Slavenova je obrana ispala, a Brozović je s ruba kaznenog prostora pogodio donji desni kut za 2:0.

Još jednom gostujuća je obrana bila na mukama u 55. minuti, Soudani je tukao s 10 metara, a Picak je obranio.

Soudani je ipak bio precizniji u 57. minuti, Brozović je petom izbacio iz igre Edsona i Melnjaka i uposlio Alžirca koji je pogodio bliži Picakov kut za 3:0 i definitivnu potvrdu Dinamove pobjede.

Scoria je napravio dvostruku izmjenu, umjesto Barišića i Glavine ušli su Crepulja i Vugrinec.

Mateas Delić našao se u stopostotnoj prilici u 64. minuti, nakon Crepuljine dubinske lopte izbio je sam pred Dinamovog vratara Eduarda koji mu je skinuo čisti zicer.

Udarac Andrijaševića u 79. minuti obranio je Picak, a potom je iz igre morao ozlijeđeni Delić kojeg je zamijenio Filipović.

Dobru priliku za povećanje vodstva imao je Goncalo u 82. minuti, ali nije pogodio okvir gola.

Još jednom istaknuo se Picak, u 89. minuti zaustavio je udarac Ibaneza iz slobodnjaka s 18 metara.

U 2. kolu Slaven Belupo će sljedeće subote u Koprivnici dočekati momčad Zagreba, a utakmica počinje u 19 sati. Dinamu slijedi gostovanje kod Lokomotive u Kranjčevićevoj, ali prije toga u utorak i uzvrat 2. pretkola Lige prvaka sa Žalgirisom u Viljnusu.

MAXTV PRVA LIGA, 1. KOLO

DINAMO – SLAVEN BELUPO 4:0 (1:0)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja oko 500. Sudac: Bebek (Rijeka).

DINAMO (4-3-3): Eduardo – Pinto, Sigali (od 46. Goncalo), Šimunović, Ibanez – Machado (od 74. Andrijašević), Ademi, Brozović – Soudani (od 61. Čorić), Radonjić, Pjaca. TRENER: Zoran Mamić.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Picak – Purić, Grgić, Edson, Melnjak – Barišić (od 63. Crepulja), Brlek – Ozobić, Geng, Delić (od 80. Filipović) – Glavina (od 63. Vugrinec). TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 1:0 Pjaca (14), 2:0 Brozović (48), 3:0 Soudani (57), 4:0 Andrijašević (90).

ŽUTI KARTON: Ozobić (17).