Udarni dvojac Hoxha – Mioč prekinuo crni niz Farmaceuta i kupio željeni mir uoči teškog finiša polusezone

Slavenaši su došli do važna tri boda jer im do kraja polusezone slijedi niz "turbo" teških izazova protiv Dinama na Apašu te na gostovanjima kod Rijeke i Osijeka

0
Slaven Belupo - Varaždin

Slaven Belupu dobro je došla reprezentativna stanka i povratak HNL-a donio im je i željeni izlazak rezultatske krize i to na gostovanju u Kranjčevićevoj kod Lokomotive s kojom im statistika uoči ovog ogleda baš i nije bila naklonjena jer su u 25 gostujućih srazova s Lokosima do večeras pobijedili samo dvaput.

Otvorilo se večeras Farmaceutima, a i sreća je bila njihov saveznik i na kraju su slavili s 1:3 i prekinuli seriju od četiri susreta bez pobjede i postignutog gola, a ujedno su Lokosima nanijeli prvi poraz u Kranjčevićevoj u ovoj sezoni. Tako su Slavenaši na krilima udarnog dvojca, Hoxha-Mioč, došli do važna tri boda jer im do kraja polusezone slijedi niz “turbo” teških izazova protiv Dinama na Apašu te na gostovanjima kod Rijeke i Osijeka.

Početak nije dao slutiti da će momčad Roya Ferenčine prekinuti crni niz. Već u 20. sekundi Lokomotiva je opasno zaprijetila, no srećom Šotičeku su nedostajali milimetri da zahvati ubačaj Goričana. Blizu vodstva Lokosi su bili i u 13. minuti kad je Leovac zavrnuo loptu u peterac, a Goričan je s pet metara promašio okvir gola.

U idućem napadu Farmaceuti su s(p)retno poveli. Hoxha je napravio dar-mar u domaćoj obrani i opalio s 13 metara, a njegov udarac pokušao je blokirati Kalaica i skrenuo putanju lopte i tako pomogao Slavenašima da prekinu post od 383 minute bez postignutog gola.

U 24. minuti Lokomotiva je izjednačila. Sušak je loše reagirao nakon ubačaja Leovca, a njegov poklon objeručke je prihvatio Šotiček kojem nije bilo teško zatresti nebranjenu mrežu za 1:1. Do nove prednosti Slaven je stigao u 38. minuti. Lepinjica je idealno uposlio Štrkalja čiji je udarac zaustavila greda, a Mioč je odbijenu loptu iz dosta teške situacije uspio “prebaciti” iza gol crte za 1:2.

Samo dvije minute nakon toga Hoxha je mogao odvesti susret u mirne vode. Ponovno je Kosovar bio nerješiva enigma za zadnju liniju domaćina, ali je s 12 metara loše pucao pa je Čavlina mogao odahnuti.

Drugo poluvrijeme nije ponudilo previše uzbuđenja, a očekivano Farmaceuti su se malo povukli i čuvali rezultatsku prednost. Najbolju priliku Lokosi su imali u 68. minuti u kojoj je Bartolec povratnom loptom pronašao Goričana čiji je udarac s 15 metara bravuroznom reakcijom ukrotio Sušak i tako se iskupio za “kiks” kod izjednačujućeg gola Lokomotive.

Sušak je bio na visini zadatka i u 75. minuti u kojoj je skinuo neugodan pokušaj Tucija iskosa s 15 metara. I u samoj završnici Farmaceuti su odolijevali naletima Lokosa, a u trećoj minuti sudačke nadoknade sijevnula je njihova kontra koju je Šakota pretvorio u konačnih 1:3 i puni plijen iz Kranjčevićeve.

LOKOMOTIVA – SLAVEN BELUPO 1:3 (1:2)

STRIJELCI: 0:1 Hoxha (14), 1:1 Šotiček (24), 1:2 Mioč (38), 1:3 Šakota (90+3).

LOKOMOTIVA (4-3-3): Čavlina – Bartolec, Kalaica, Mersinaj, Leovac – Smakaj (od 70. Krdžalić), Bubanja (od 46. Mudražija), Marić – Šotiček (od 83. Krivak), Tuci, Goričan (od. 83. Čop). TRENER: Čabraja.

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Sušak – Bosec, Boras, Božić, Štefulj – Agbekpornu (od 46. Caimacov), Lepinjica – Liber (od 76. Šakota), Mioč, Hoxha (od 85. Međimorec) – Štrkalj (od 90. Hlevnjak). TRENER: Ferenčina.