Varteks u posljednjem kolu slavio u Koprivnici

0
jaksinic

U posljednjoj prvenstvenoj utakmici ove sezone Slaven Belupo opet je razočarao svoje navijače. Farmaceuti su u susjedskom derbiju izgubili od mlade momčadi Varteksa, koja je odigrala bolje i zasluženo pobijedila.

U prvom dijelu Varaždinci su bili dominantna momčad, što su potvrdili s dva pogotka. Domaći su bolje zaigrali u nastavku, kad su priliku dobili mlađi igrači Geng, Jakšinić i Poredski, ali ipak nisu uspjeli izbjeći poraz.

Po teškom, vodom natopljenom terenu prvu priliku imao je Mujanović u 7. minuti, Dreven je obranio. U 12. minuti Mumlek je dobro gađao iz slobodnjaka, Pelin je izbacio loptu u korner. Iz kuta je ubacio Mumlek, a Dino Škvorc glavom je matirao Pelina za vodstvo gostiju. Na putu do mreže lopta je pogodila i jednog Slavenovog igrača.

Bolju igru u prvom poluvremenu Varteks je okrunio u 38. minuti. Filip Škvorc je tukao, Pelin obranio, a odbijanac u gol pospremio Mario Sačer, Hajdukov napadač na posudbi u Varteksu, svom matičnom klubu.

Odmah na početku drugog poluvremena Zlatko Dalić je u vatru ubacio Stjepana Genga, Marina Jakšinića i Matiju Poredskog, a u svlačionici su ostali Purić, Šafarić i Jurić, koji je odigrao oproštajnu utakmicu za koprivnički klub.

Već u 46. minuti bilo je 1:2. Udarac Poredskog obranio je vratar Varteksa, no lopta se odbila do Aljoše Vojnovića koji je snažno tukao i od grede pogodio za smanjenje rezultata.

Kokalović je ovu utakmicu odigrao dobro na poziciji zadnjeg veznog, a u 63. minuti asistirao je mladom veznjaku Jakšiniću koji je s 25 metara postigao pogodak za 2:2.

Mujanović je u 68. minuti mogao zabiti za vodstvo, ali je sa 14 metara pogodio gredu.

Varteks je pobjedu u derbiju susjeda zapečatio u 75. minuti, kad je Filip Škvorc iskoristio nesporazum o domaćoj obrani i pogodio za 2:3.

Na kraju je moglo biti i 3:3, ali je Jakšinić u 87. minuti pogodio gredu od koje se lopta odbila u teren.

Prema viđenom na travnjaku, možda bi remi bio najrealniji ishod, ali na pobjedu Varteksa nema ni najmanjeg prigovora. Upravi Slavena će ovaj poraz biti od koristi kad će slagati igračku križaljku za narednu sezonu…

T-COM PRVA HNL, 30. KOLO

SLAVEN BELUPO – VARTEKS 2:3 (0:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 800. Sudac: Trampus (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Pelin – Purić (od 46. Geng), Rogulj, Maras, Čaval – Šafarić (od 46. Jakšinić), Kokalović – Mujanović, Vojnović, Delić – Jurić (od 46. Poredski). TRENER: Zlatko Dalić.

VARTEKS (4-2-3-1): Dreven – Šimek, D. Škvorc, Sušac, Kvesić – Punčec, Mumlek – F. Škvorc (od 80. Glavina), Glavica, A. Vuk (od 60. Balajić) – Sačer. Trener: Samir Toplak.

STRIJELCI: 0:1 D. Škvorc (13), 0:2 Sačer (38), 1:2 Vojnović (46), 2:2 Jakšinić (63), 2:3 F. Škvorc (75).

ŽUTI KARTONI: Punčec (87).