Više od pedeset biciklista na maratonu ‘Koprivnica – Kalnik 2016’

0
Nedjeljni biciklistički maratonci // Foto: Mario Relja

Najbrži Koprivničanac, član BK Koprivnice, bio je Tihomir Vrhoci (1:17:56), osvojivši drugu poziciju u kategoriji D.

Biciklistički klub Koprivnica u nedjelju je organizirao tradicionalni rekreativni cestovni biciklistički maraton ‘Koprivnica – Kalnik 2016’, a 55 pridošlih vozača nije spriječila ni najava lošeg vremena.

Kao glavni cilj natjecanja istaknuta je popularizacija biciklizma kao sporta, ali i odgovorniji odnos prema vlastitome zdravlju.

Nimalo jednostavnu stazu, duljine 48 kilometara, u najbolje je odradio Zvonimir Pokupec. Vozeći prosječnom brzinom od 37,92 km/h, dionicu je prošao u vremenu od 1:15:56. Drugi je bio Josip Meštrić, a treći Ivan Ružmak.

Najbolja ženska natjecateljica bila je Andrea Husajina, dok je najbrži Koprivničanac, član BK Koprivnice, bio Tihomir Vrhoci (1:17:56), osvojivši drugu poziciju u kategoriji D.