Vozači Rotora na poznatoj brdsko-biciklističkoj utrci Parenzana Cannondale 2012

0
Koprivnički biciklisti na Parenzani

Već treću godinu zaredom, vozači Biciklističkog kluba Rotor nastupili su na najprestižnijoj međunarodnoj brdsko-biciklističkoj utrci Parenzana Cannondale 2012, na kojoj je ove godine sudjelovalo preko 450 natjecatelja iz Hrvatske, Češke, Austrije, Nizozemske, Mađarske, Italije, Slovenije te Bosne i Hercegovine, što je rekordan broj u 17 godina koliko se se održava ova maraton utrka.

Za razliku od prošle godine, kad je sunce tuklo kao po kazni, ove se godine ponovila 2010. godina, s razlikom da kiša nije padala za vrijeme utrke već par dana ranije te tako napravila lijepu blatnjavu podlogu koja je vozačima izvukla skoro zadnje atome snage, ali nije uspjela.

Hrabra petorka u sastavu: Rade Branković, Krunoslav Pavlović, Alen Udovičić i Siniša Herman (Rotor) i Alen Rupa (BK Koprivnica) nastupila je i ostvarila više nego dobre rezultate s obzirom na vrlo teške uvjete.

U kategoriji “Master A” u konkurenciji 50-ak vozača, Alen Rupa osvojio je 25. mjesto, Rade Branković bio je 28., dok Krunoslav Pavlović nije uspio završiti utrku.
U kategoriji “Master B” u konkurenciji 50-tak vozača nastupio je Siniša Herman i osvojio 21. mjesto.
U rekreativnoj kategoriji nastupio je, po prvi puta, Alen Udovičić i završio, više nego u solidnom vremenu, na 53. mjestu od 90-tak vozača.
Budući da se ova utrka posebno bodovala i za Kup RH, onda ovi rezultati dodatno dobivaju na težini, pa su tako Alen Rupa i Rade Branković ukupno 15. i 16. od vozača iz Hrvatske, a Siniša Herman izvrstan sedmi među hrvatskim natjecateljima.