Bez golova u Koprivnici // Slaven Belupo osvojio bod protiv Dinama

0
Slaven Belupo vs. Dinamo // Foto: Arhiva

Slaven Belupo zaustavio je Dinamo i odigrao 0:0 u utakmici 10. kola MAXtv Prve lige. Važan je ovo bod za koprivničke nogometaše, koji su zbog slabe gol-razlike i dalje posljednji na prvenstvenoj ljestvici.

Farmaceuti su se orijentirali na obranu i kontranapade, a Dinamo svoju premoć u posjedu lopte nije uspio pretočiti u prilike iz kojih bi opasnije zaprijetio domaćem vrataru Kardumu.

U 4. minuti Kardum je dobro obranio pokušaj Čopa, a u 13. minuti Mirić je tukao s 20 metara, no nije bilo problema za Eduarda. U 23. minuti tukao je i Soudani, Kardum je bio siguran, a Machado u 32. minuti iz daljine ne pogađa okvir vratiju. Minutu kasnije iz igre je zbog ozljede koljena morao Mirić, umjesto njega ušao je Glavina.

Najbolju je priliku zagrebački sastav stvorio u 45. minuti, kad je Soudani izbio sam pred Karduma, ali je oklijevao i Melnjak je stigao blokirati njegov pokušaj.

Ozobić je u 20. minuti tukao s 20 metara, lopta je otišla iznad grede. Nakon asidtencije Purića, u 51. minuti udarac je isprobao i Cesarec, no nije bio dovoljno precizan.

Soudani je u 77. minuti dubinskom loptom u priliku izbacio Brozovića koji nije dobro reagirao u izglednoj prilici s pet metara, poslao je loptu pokraj vratnice.

Ulaskom Vugrinca Slaven je postao opasniji, i u 79. minuti Ozobić je imao matnu situaciju, ali je njegov odličan udarac sjajno obranio Eduardo. Lopta se odbila do Glavine, koji nije bio precizan glavom. Još jednom u 85. minuti na sceni je bio Glavina, ali je njegov pokušaj obranio Eduardo.

– Protiv Dinama, koji je odlična ekipa, odlično vođena, mi smo uspjeli tijekom cijele utakmice izgledati dobro, držati ritam i koncentraciju. To me izrazito veseli, mislim da je bod zaslužen mukom i igrom. Jako sam zadovoljan i s taktičkim dijelom, a nadam se da se Mirić nije teže ozlijedio jer one je igrač koji nam donosi ekstra kvalitetu – rekao je Elvis Scoria, trener Slavena Belupa.

Dinamov trener Zoran Mamić ovako je prokomentirao utakmicu:

– Slaven je pokazao dobru igru, fanatično se borio i opasno prijetio, i ja mu na tome čestitam. Žao mi je da moja momčad nije uspjela kapitalizirati veliki posjed. Imali smo problema u brzini protoka lopte jer teren nije dozvoljavao prebrzu igru, to je Slaven iskoristio i zasluženo osvojio bod.