FOTO Alanna Štefanec sjajnim nastupom isplivala normu i ušla u juniorsku reprezentaciju Hrvatske, Mihael Šestak srušio svoje rekorde

Mihael Šestak je plivao 50 metara apnea i s vremenom 16:96 osvojio 31. mjesto, 50 metara BF s vremenom 22:54 osvojio 36. mjesto te 400 metara PP s vremenom 3:30.48 osvojio 35. mjesto.

0

Proteklog vikenda održano je XV. Svjetsko kolo kupa u plivanju perajama na kojem je sudjelovao Ronilački klub Šoderica s dvoje natjecatelja. Bili su to Alanna Štefanec i Mihael Šestak kojima je ovo bilo prvo pojavljivanje na Svjetskom kupu.

Alanna je plivala 50 metara apnea i sa isplivanim vremenom 19:51 osvojila 8. mjesto u mlađim kadetima te srušila osobni rekord. Na 50 metara PP s vremenom 21:41 osvojila je 14. mjesto te na 100 metara PP i vremenom 48:85 osvojila je 16. mjesto u mlađim kadetima. Ovim rezultatima je po prvi puta isplivala A normu za ulazak u juniorsku reprezentaciju Hrvatske.

Mihael Šestak je plivao 50 metara apnea i s vremenom 16:96 osvojio 31. mjesto, 50 metara BF s vremenom 22:54 osvojio 36. mjesto te 400 metara PP s vremenom 3:30.48 osvojio 35. mjesto. Mihael je u sve tri isplivane discipline srušio osobni rekord, a u zadnjoj na 400 metara PP čak za 10 sekundi.

– Želimo im puno sreće na daljnjim natjecanjima, a prvo se održava već u 1. ožujka nedjelju u Rijeci na bazenima Kantrida – kažu iz Ronilačkog kluba Šoderica.