FOTO Rukometašice Hrvatske lošom završnicom ispustile prednost i prvo mjesto u grupi, za mjesec dana borba za drugo mjesto i odlazak na EP

0

U okviru 4. kola kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo u rukometu pred rasprodanom dvoranom u Koprivnici, rukometašice Hrvatske ugostile su reprezentaciju Rumunjske.

Nažalost, nakon poraza u gostima od prije nekoliko dana (26:24), naše cure ni danas nisu uspjele svladati jaku ekipu Rumunjske te su izgubile rezultatom 23:25.

Utakmica je krenula nervozno i s dosta pogrešaka s obje strane te Rumunjke dolaze u vodstvo 0:1 u 4. minuti susreta. Prvo poluvrijeme izjednačena utakmica te se s neriješenim rezultatom odlazi na odmor (11:11).

Hrvatska - Rumunjska, rukomet

U drugom dijelu, na početku bolje izdanje naših igračica te se igra gol za gol. U 47. minuti utakmice imale su prednost od +4 (22:18) koje ih stavlja na prvo mjesto grupe. Međutim lošom završnicom ispustile su vodstvo te su Rumunjke na kraju slavile s 23:25.

Samim time, Rumunjke su potvrdile prvo mjesto u grupi dok našim curama preostaju susreti protiv Grčke i BiH koje će, nadamo se, uspješno proći te se kao druga ekipa ove skupine direktno plasirati na završni turnir Eura.