FOTO U utakmici bez puno pravih prilika probuđeni Ivkovićev Slaven osvojio bod protiv splitskog Hajduka

Ivković nije mogao računati na Bistrovića zbog ozljede, Musu i Pejića zbog tri žuta kartona, te na Ivanovskog

0

Ovog tjedna bilo je burno u Koprivnici. Nakon poraza u produžecima od Rudeša u kupu, smijenjen je Željko Kopić. Na njegovo mjesto odabran je Tomislav Ivković, poznati hrvatski nogometaš i trener. Postavljen je u četvrtak prijepodne, a do danas je odradio nekoliko treninga s ekipom. Vatreno krštenje slijedilo je danas, protiv splitskog Hajduka.

Dvoboji Slaven Belupa s Hajdukom često privuku velik broj gledatelja na tribine, a tako je bilo i danas. Prohladno i kišovito vrijeme nije spriječilo podravske Torcidaše da dođu bodriti svoj Hajduk. S druge strane, gledatelji su došli pozdraviti novog trenera i vidjeti kako će Slaven izgledati pod paskom Tomislava Ivkovića, skupilo se preko 1500 gledatelja. Smjene trenera u momčadi izazivaju buđenje, nijednom igraču pozicija nije sigurna, te svi ‘gore’ na terenu kako bi se nametnuli novom treneru.

Ivković nije mogao računati na Bistrovića zbog ozljede, Musu i Pejića zbog tri žuta kartona, te na Ivanovskog koji je još odrađivao kaznu crvenog kartona iz Vinkovaca. Na drugoj strani, Hajduk je u Koprivnicu stigao bez Kožulja, Nižića, Gentsoglua, Juranovića i Teklića.

Nk Slaven Belupo - Nk Hajduk

Kopićevih 3-4-3 Ivković je promijenio u 4-2-3-1, s Godom na lijevom boku, Trebotićem na zadnjem veznom, te Kendešom u vrhu napada.

Počelo je vrlo dobro, Bogojević je lažnjakom izbacio svog čuvara i lijevom nogom poslao loptu pored vrata Hajduka. Slaven je izgledao probuđeno i spremno. S druge strane, Hajduk je priprijetio nakon kornera u 17. minuti preko Ercega, ali lopta je otišla previsoko. Pokušao je Hajduk preko Bašića nekoliko puta iz daljine, ali ono što nije otišlo izvan okvira, Marković je uspješno skidao. U 35. minuti nakratko je nestalo struje na stadionu, ali ubrzo je sve popravljeno. U 36. minuti Tudor je ubacio, Hamza pucao glavom, a lopta je prošla pored vratnice u gol aut.

U drugom poluvremenu prvi su zaprijetili gosti, pucao je Pešić s 11 metara, ali preko gola. Uzvratili su domaći preko Rebernika koji je bio neprecizan iskosa. Svoj udarac iz okreta okušao je i netom uvedeni Tatar u 67. minuti, međutim Stipica je bio spreman. Odmah je uzvratio Hajduk preko Almeide, ali pogotka nije bilo. U 74. minuti Ivković je uveo Jovičića umjesto Trebotića, te donio više sigurnosti zadnjoj liniji. Utakmica je završila bez pogodaka, podjelom bodova.

Farmaceuti su izgledali svježe, željni igre u ovom susretu protiv Hajduka. Sigurno je kako promjena trenera donosi šok terapiju, a za veće i vidljivije promjene biti će potrebno vrijeme. Kao i do sada, nedostajao je pravi napadač. U idućem kolu vraća se Ivanovski koji će dati dimenziju više Slavenovu napadu. Kako je i sam Ivković najavio, nakon utakmice s Hajdukom i Dinamom, slijedi reprezentativna stanka nakon koje će se vidjeti prvi obrisi njegova rada.

SLAVEN BELUPO: Marković – Purić, Međimorec, Katić, Goda – Vidović, Trebotić (od 74. Jovičić) – Bogojević (od 70. Arap), Bouadla, Rebernik – Kendeš (od 53. Tatar).
TRENER: Tomislav Ivković

HAJDUK SPLIT: Stipica – Memolla, Borja Lopez, Ismajli, Tudor – Hamza (od 87. Šehić), Radošević, Bašić – Erceg, Ohandza (od 46. Almeida), Pešić (od 60. Delić).
TRENER: Joan Carillo

Hrvatski Telekom Prva liga, 29. listopad

Slaven Belupo – Hajduk Split 0-0

1. “Vjerujem da ćemo duh zajedništva i pobjede vrlo brzo ponovo osjetiti kod naših igrača. To nam je i bio cilj – rekao je Hrvoje Kolarić.” A kaj ako ne osjetimo vrlo brzo taj duh pobjede? Kaj onda? Bu nam se gospon Kolarić ispričal? Bu priznal grešku? Bu otišel sa čelnih pozicija? Bu snosil bilo kakvu odgovornost? Živi bili pa vidjeli.

ovo je bio moj komentar prije tekme… i evo nas sada na istini… dakle… da li smo konačno osjetili duh pobjede? Nismo. 0:0 nije baš pobjeda. I kaj sada? Nikaj. Nema apsolutno nikakve odgovornosti od velikih gazda. Ali zato kada mali obični radnik slučajno pogriješi može se odmah pakirati prema zavodu za zapošljavanje. Tako je to kod nas. Zato mladi ljudi sve više i napuštaju ovaj brod Titanic ver. 2.0.