FOTO Nevjerojatna utakmica i loša završnica Podravkašica, ni sedam razlike na sedam minuta do kraja nije bilo dovoljno

Snage na terenu su odmjerile protiv jake mađarske ekipe Praktiker Vac, a i kako je sam trener Ivica Obrvan rekao na konferenciji za medije - Za svaki bod trebat će iskrvariti, upravo tako je i bilo.

0

Nevjerojatna utakmica u predgrađu Budimpešte!

Podravkašice na rijetko viđen način ispustile sigurnu pobjedu.

Večeras su naše rukometašice Podravke Vegete odigrale utakmicu prvog kola Europske lige.

Snage na terenu su odmjerile protiv jake mađarske ekipe Praktiker Vac, a i kako je sam trener Ivica Obrvan rekao na konferenciji za medije – Za svaki bod trebat će iskrvariti, upravo tako je i bilo.

Podravkašice su dobro ušle u igru i s dva pogotka Tine Barišić preuzele početno vodstvo. Domaćim igračicama prvi pogodak dopustile su u petoj minuti susreta kada se protivnice ekspresno vraćaju u utakmicu i izjednačavaju na 3:3.

Od tada se igra gol za gol. Podravka od rezultata 7:8 u 17. minuti nije postigla pogodak dugih sedam minuta, a tome je razlog nekoliko neforsiranih pogrešaka i obrane domaće vratarice.

Poluvrijeme završilo s minimalnom vodstvom našeg sastava (12:13) i u tom periodu svakako valja istaknuti odličnu Barišić Tinu koja je postigla šest pogodaka, a pridružila joj se nepogrešiva Šenvald Sara s tri pogodaka. Dodajmo, i učinak Bešen Lucije koja je “skinula” šest od 18 lopti.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika utakmice. Lucija Bešen nastavlja tamo gdje i stala u prvom poluvremenu te odlično čuva svoj gol, a njene suigračice zadržavaju mirnoću i preciznost u napadu te kako utakmica odmiče, Podravka povećava svoje vodstvo, do najvećih osam pogodaka razlike (17:25).

U 42. minuti utakmice isključena je do tada najbolja igračica na utakmici Tina Barišić. Sve je vodilo ka tome da će Podravkašice utakmicu rutinski privesti kraju i upisati iznimno važnu pobjedu na otvaranju godine.

Međutim, ono što smo vidjeli u posljednjih sedam minuta utakmice spada pod rubriku vjerovali ili ne. Naime, naše su rukometašice u 53. minuti utakmice imale visokih 21:28 i od tada kreće “crna rupa” u igri.

Najprije trener Obrvan s gola vadi do tada odličnu Luciju Bešen. Podravkašice su neprecizne i griješe na neobjašnjiv način, a vrhunac se događa minutu i pol prije kraja.

Kod rezultata 26:28 igračica Nikolina Zadravec dobiva dvije minute isključenja, a nekoliko trenutaka kasnije nespretno i nesretno ulazi u teren,a sucima to nije promaknulo te Podravka u zadnjim trenucima utakmice ostaje s četiri igračica u polju. Iskusni domaći sastav sve je to kaznio i na kraju “ni kriv, ni dužan” uzeo bod.

Podravkašice će u sklopu drugog kola EHF Europske lige na domaćem terenu ugostiti dansku ekipu Nykobing, 14. siječnja početkom u 16 h.