Podravka Vegeta slomila Dankinje u samoj završnici i fascinantnim nizom pogodaka stigla do pobjede

Podsjetimo, europsko natjecanje igračice trenera Zlatka Saračevića otvorile su pobjedom nad Magurom Cisnadie.

0
Ilustracija // Foto: Ivan Balija

Podravka Vegeta danas je gostovala u Danskoj, u sklopu 2. kola EHF kupa. Ondje ih je dočekao domaći Kobenhavn Handball.

Nakon što su igračice trenera Zlatka Saračevića nadigrale rumunjsku Maguru Cisnadie, gostujući na sjeveru Europe slavile su 26-28. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 15-13. Linn Blohm u tom je periodu realizirala pet od pet svojih prilika, dok je Podravkašice predvodila Dejana Milosavljević, postigavši četiri pogotka s također stopostotnom preciznošću.

Domaće igračice desetak minuta prije kraja i dalje su održavale prednost, no naš se sastav nije predavao. Nanizavši pet uzastopnih pogodaka, Podravka je preokrenula i u konačnici stigla do važne pobjede. Tjaša Stanko postigla je sedam pogodaka, a pratila ju je Milosavljević sa šest. Dodajmo kako je Blohm sedam puta zatresla mrežu najtrofejnijeg hrvatskog kluba.

Koji, inače, nakon dva odigrana kola EHF kupa ima jednako toliko pobjeda.